BREAKING NEWS

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e Armand Dukës: Një luftë e hapur me Veliajn

Klodiana Lala jep detaje nga shpërthimi me tritol në banesën e
x
BREAKING NEWS

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i parë nga Basha

Shpërthimi në banesën e Armand Dukës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj: Lëri këto filma tani

Shtëpisë së Armando Dukës i vihet tritoli, Erion Veliaj:
x
BREAKING NEWS

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës

Shpërthim me tritol në shtëpinë e Armando Dukës
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka me ligjin Lulzim Basha: Kjo është arsyeja që ai sot i mban ison “Gruas se Bilalit”

Ilir Meta plas deklaratën e fortë, zbulon problemin e madh që ka
x
BREAKING NEWS

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta? Ja si përgjigjet Presidenti

U bë president nga socialistët, a është penduar Ilir Meta?
x
BREAKING NEWS

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës Shqiptare të Futbollit

Përplasja me politikën, sulmohet faqja zyrtare e Federatës
x
BREAKING NEWS

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të parë Arben Kraja

Veliaj kërcënon Dukën me SPAK? Reagon për herë të
x

Politike

“Kemi një luftë të madhe brenda PD-së”/ Frrok Çupi zbulon skenarin ‘bombë’ që po përgatitet nga Sali Berisha, fut në lojë edhe Jozefina Topallin: Kam frikë se mund të ketë edhe...

“Kemi një luftë të madhe brenda PD-së”/ Frrok

Analisti Frrok Çupi i ftuar sot në emisionin ‘Breaking’ komentoi situatën brenda PD-së.

Ai u shpreh se turet e Sali Berishës nuk e shqetësojnë aspak, por shikon si shqetësues faktin që në krah të tij po shfaqen ato që kanë qenë si shtetarët e lartë, të njohur si kolona e sigurisë.

Çupi përmendi këtu mbështetjen që po i japin ish-presidenti Bujar Nishani dhe ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli.

"Kolona e sigurisë, është me Berishën, Mos kemi të bëjmë me një organizatë të lidhur me njeri-tjetrin. Mos harrojmë se SHBA ka interesa në Ballkan. Problemi është shumë i madh kolona e shtetit, e sigurisë, si Nishani, Topalli, e këtu shqetësimi është se po destabilizohet Ballkani", tha Çupi.

Ai e cilësoi si shumë shqetësuese situatën brenda PD-së, duke paralajmëruar përplasje të forta dhe nxjerr një skenar që mund të shkojë dhe me armë brenda demokratëve.

 "Kemi të bëjmë me një luftë të madhe brenda PD-së. Kam frikë se mund të ketë një skenar për përplasje me armë", theksoi Çupi.

Ai gjithashtu deklaroi se PD-ja është si një parti e dhënë me qira nga Berisha, duke ia lënë drejtimin Bashës apo ndonjë tjetri, pra nuk ka një PD të demokratëve.