Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Këngëtari i kërkon 'live' të kandidojë Pjerin Ndreun për kryebashkiak, Rama i jep përgjigjen e prerë

Postuar: 12/02/2019 - 17:43

Gjatë ndalesës së tij në Lezhë në një takim me qytetarë në Pallatin e Kulturës, kryeministri Rama mori një propozim live nga këngëtari popullor Mark Gjoka për të kandiduar për kryetar të  bashkisë Lezhë Pjerin Ndreu.
 
Por Rama edhe pse ra dakord me propozimin tha se nuk ishin aty për atë çështje.
 
Rama: Nuk kemi ardhur këtu për të zgjedhur kandidatët. Edhe unë me ty jam por duhet ta lëmë procesin e përzgjedhjes së kandidatëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 09:50

Partia e re “Bindja Demokratike“, e sapokrijuar do të marrë pjesë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Kjo parti pritet të ketë anëtarë figura të njohura të larguara nga Partia Demokratike.

Postuar: 21/04/2019 - 09:43

Deputeti Myslim Murrizi, i cili u përjashtua nga Partia Demokratike pasi nuk pranoi të digjte man

Postuar: 21/04/2019 - 09:20

Ish-kryeministri Sali Berisha rrezikon të burgoset nëse do të tentojë ndonjë nga skenarët e tij d

Postuar: 21/04/2019 - 09:10

Zgjedhjet vendore pritet që të shënojnë fundin e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Postuar: 21/04/2019 - 08:51

Kolegji i Posaçëm i Apelimit po mban peng shqyrtimin e çështjes së kryetarit të Gjykatës së Lartë

Postuar: 21/04/2019 - 08:50

 Kryetarja e Gjykatës së Lezhës, Ornela Naqellari u konfirmua në detyrë pak kohë më parë nga