Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Keni 3 muaj afat!", ministrja Gjonaj bën për 'ujë të ftohtë' drejtorët në Kukës, paralajmëron 'furtunë' shkarkimesh në administratë

Postuar: 20/07/2019 - 16:52

Gjatë një takimi në Kukës, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka paralajmëruar furtunë shkarkimesh në administratë. Gjonaj u la afat drejtorëve deri më 30 Tetor për të arritur treguesit për shërbimet ndaj qytetarëve, në të kundërt do të shkarkohen. 

"Keni 3 muaj kohë të arrini treguesit e shërbimeve për qytetarët, ndryshe do largohet çdo drejtues. S’mund të imagjinohet kjo sjellje e administratës në vitin 2019” mësohet të ketë thënë Gjonaj.

Po ashtu ministrja ka bërë edhe një vizitë 'blic' në burgun e Kukësit. Ku edhe këtu ka paralajmëruar se nësenuk përmbushen standartet drejtuesit ikin.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 19:15

Pronari i një lokali në Sarandë, Spiro Iljadhi replikon me ish-kryeministrin Sali Berisha pas denoncimit të këtij të fundit, se Iljadhi i ka prerë veshin një turisti.

Postuar: 20/08/2019 - 19:01

Voltana Ademi i ka dërguar sot Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë një letër ku ngre pretendimi

Postuar: 20/08/2019 - 18:35

Aktori dhe regjizori Genti Kame, i shkolluar në Francë dhe me një karrierën artistike mes Tiranës

Postuar: 20/08/2019 - 18:15

Drejtoresha e Tatimeve, Delina Ibrahimaj, ka deklaruar se nga plani operacional në terren, nga 34

Postuar: 20/08/2019 - 18:00

Ditën e sotme Peter Zingraf ka marrë detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë, në një moment delik

Postuar: 20/08/2019 - 16:53

Partia Socialiste ka reaguar në lidhje me procesverbalin e publikuar nga ish-kryeministri Sali Be

Postuar: 20/08/2019 - 15:57

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar vëllain e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën, me anë të