Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Keni hale dhe për macet”, deputeti shpërthen në ofendime live në Parlament: Keni ardhur me pantallona doku e brekë thesi, sot të grijnë në Armani dhe Versace

Postuar: 17/06/2019 - 11:01

Në seancën e ditës së sotme po diskutohet ndërkaq raporti i ILDKPI për 2018-ën, por deputeti Myslim Murrizi ka marë fjalë duke shpërthyer në akuza të rënda ndaj deputetëve në sallën e Kuvendit. Murrizi u kanë kujtuar deputetëve se si kanë hyrë në Parlament në ’91-shin dhe si janë sot.

“Shoh që ka shumë subjekte që janë objekt i ligjit tuaj, ka ardhur koha për të përgatitur një ligj më konkret.

Unë institucionin tuaj doja ta konsideroja si kuzhinë e BKH, për të hetuar 500 mln euro të vjedhura në gjirin e Lalzit, një 500-she tjetër tjetër në rivierën e jugut për të parë se kush i ka marrë.

Miliona euro pasuri marramendëse kanë banorët e kësaj salle që kanë ardhur këtu në 31 mars ‘91 me pantallonë doku, çorape 55 lekëshe, brekë thesi dhe sot të grijnë në Armani, Versace, kanë hale dhe për macet. Kanë pas shtëpi me qerpiç dhe hale te fiku ndaj ky inspektoriat duhet të merret me këto subjekte që duhet të jenë subjekt i ligjit tuaj”, tha Murrizi nga Kuvendi.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 12:45

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim në Himarë me strukturat drejtuesi të këtij qyteti, ku të pranishëm kanë qenë Prefekti i Qarkut Vlorë, Kryetarin e Bashkisë së këtij qyteti, drejtues të Polici

Postuar: 19/07/2019 - 12:36

Task Forca e Turizmit dhe strukturat përgjegjëse për menaxhimin e sezonit turistik 2019 vijojnë p

Postuar: 19/07/2019 - 12:11

Kryetari i PD Lulzim Basha në fjalën e tij nga selia blu deklaroi ndër të tjera se Partia Demokra

Postuar: 19/07/2019 - 11:35

Në një deklaratë për mediat, kreu i PD-së Lulzim Basha denoncoi koncesionet e miratuara një ditë

Postuar: 19/07/2019 - 11:27

Në Shqipëri parlamenti miratoi të enjten në mbrëmje, me votat vetëm të shumicës, në seancën e fun

Postuar: 19/07/2019 - 10:41

Kryetarja e bashkisë së Përrenjasit ende në detyrë, Miranda Rira ka kërkuar të jetë e pranishme n