BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x
BREAKING NEWS

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe në administratë, emrat me më shumë vota drejt katapultimit në qeveri

PS mbledh sot Kongresin, paralajmërohet furtunë në parti dhe
x
BREAKING NEWS

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof për të rritur pazarin, deputetët demokratë kundër rikthimit të tij

Shantazhet e Berishës ndaj SHBA për të marrë PD, blof
x

Politike

Keni ndonjë emër se kujt do t’i sekuestrohet pasuria nga SHBA? Ilir Meta jep përgjigjen e prerë: Ne e kemi firmosur...

Keni ndonjë emër se kujt do t’i sekuestrohet pasuria nga SHBA?

Presidenti Ilir Meta u pyet sot nga gazetarët, nëse ai ka informacion apo ndonjë emër të ndonjë zyrtari të lartë që Amerika do t’i konfiskojë pasurinë, në bazë të vendimit të ri të Presidentit Joe Biden.

“Nuk kam asnjë emër. Ne kemi firmosur marrëveshjen e ekstradimit dhe mbështesim çdo vendim për konfiskim të pasurisë”, ka thënë shkurtimisht Presidenti Meta.

Më tej, për vendimin e Kuvendit për shkarkimin e tij nga detyra, Meta tha se deputetët kanë pasur “të drejtë” pasi ai ka bllokuar disa tentativa të Qeverisë në dëm të shqiptarëve.

“Kanë patur shumë arsye për të bërë këtë shkarkesë mllefi ndaj presidentit… Kanë shumë të drejtë sepse u mësuan keq me 120 deputetë. Nuk bashkëjetojnë dot me pluralizmin politik, me mendimin ndryshe, me llogaridhënien, normal”, tha Meta.

Më të lexuarat