BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

“Kërcënim, shkelje fshehtësie, falsifikim rezultatesh...”, PD nis nga paditë për zgjedhjet e 30 qershorit, ndërmerr aktin e rëndë në këtë zonë të Shqipërisë

“Kërcënim, shkelje fshehtësie, falsifikim

Partia Demokratike e Lezhës ka paditur ditën e sotme komisionerët dhe numëruesit e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit.

Mësohet se padia është depozituar në prokurorinë e Lezhës për anëtarët e KZAZ-së 12 dhe 13 si dhe për numëruesit.

Demokratët i kanë padituar për 'shpërdorim detyre', 'falsifikim i rezultateve të zgjedhjeve', 'dështim me dashje i materiale zgjedhore', 'kërcënim ndaj zgjedhësve', 'dhënie shpërblimesh dhe premtimesh', 'votimi më shumë se një herë ose pa u identifikuar' dhe 'shkelje fshehtësie të votuesit'.