Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Kërcënoi oficerin Nuhu’, Prokuroria merr vendimin për kryeministrin Rama

Postuar: 12/11/2018 - 16:48

Pas kallëzimit që bënë krerët e grupeve parlamentare të PD-së Edmond Spaho dhe ai i LSI-së Petrit Vasili për kryeministrin Edi Rama, lidhur me deklaratat e këtij të fundit ndaj oficerit Emiljano Nuhu, vjen përgjigja nga prokuroria.

Kjo e fundit ka mbyllur çështjen ndaj Ramës lidhur me pretendimet e opozitës se Rama kërcënoi Nuhun, i cili denoncoi publikisht djalin e deputeti te PS Rrahman Rraja. Lajmi është bërë i ditur nga Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’, duke e shoqëruar edhe me vendimin e prokurorisë pranë gjykatës së Shkallës së Parë.

Vasili e ka cilësuar këtë fakt një turp, ndërsa sulmoi prokurorinë se ky institucion është blerë nga Rama.

“Tjeter turp, Prokuroria e blere i mbyll ceshtjen Edi Rames per kercenimin ndaj E.Nuhut.
Prokuroria e turpit i mbyll hetimin Edi Rames per kanosjen dhe kercenimin e eger publik ndaj oficerit Emiljano Nuhu.
Prokuroria ka iluzionin e genjeshtert se nuk do te jape llogari deri ne nje, kolektivisht dhe ne menyre individuale, per kete standart te poshter te saj, qe nga njera ane i mbyll cdo veper penale kryeministrit dhe nga ana tjeter fut ne burg qytetaret se protestojne per prishjen e padrejte shtepive nga qeveria.
Ja dokumenti qe provon se prokuroria eshte blere nga kryeministri koke e kembe dhe eshte kthyer ne nje pece kembesh e kryeministrit”, shkruan Vasili.

foto galeri

foto galeri foto galeri foto galeri

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 17:23

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha i është përgjigjur deklaratave të Kryeministrit Rama, se opozita po luan blof me djegien e mandateve.Por Basha i ka quajtur këto deklarata të Ramës si budallallëqe të një njeriu të ç&

Postuar: 18/02/2019 - 17:15

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit Blendi Klosi paralajmëroi nga Shkodra Kryetarët e Bashkive se

Postuar: 18/02/2019 - 17:07

 Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu i ftuar në studion e Ora News, tha se vendimi

Postuar: 18/02/2019 - 16:59

 Pas vendimit për djegien e mandateve nga ana e grupit parlamentar të PD, ambasadori i BE Lu

Postuar: 18/02/2019 - 16:51

Pak më parë folën për mediat aleatët e Bashës pro vendimit për djegien e mandateve.

Postuar: 18/02/2019 - 16:45

Grupi Parlamentar i PD vendosi sot në mënyrë unanime pro propozimit të liderit Lulzim Basha për d

Postuar: 18/02/2019 - 16:34

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim pas takimit që zhvilluan me kryedemokratin Lulzim Basha