BREAKING NEWS

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan Çani, Ilir Meta del "zbuluar", i përplasen skandalet e rënda: I ke ditët e numëruara...

Humb kontrollin dhe shpërthen në akuza në studio tek Arjan
x

Politike

Kërcënuan se do të bojkotonin edhe Kuvendin, zbardhet drafti i opozitës parlamentare për ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Kërcënuan se do të bojkotonin edhe Kuvendin, zbardhet drafti i

Opozita parlamentare kërcënoi sot se do të bojkotojnë Parlamentin nëse nuk hapen 100% listat.

Ndërkohë është zbardhur edhe drafti i opozitës parlamentare për ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Ata kërkojnë që pragu elektoral të jetë 1% dhe jo 3 siç është parashikuar në draftin e PS-së. Po ashtu, Kryetari i Partisë mund të kandidojë në disa zona.  

Drafti  është firmosur nga 8 deputetë të opozitës së re. Ndërkohë, kanë firmosur Myslim Murrisi, Rudina Hajdari, Halit Valteri, Arlind Çaçani, Ralf Gjoni, Arben Elezi, Alban Zeneli dhe Halil Jakimi.