BREAKING NEWS

Ilaçi i mrekullisë? Dyshimet se pse Trump po reklamon hidroksiklorinën, si vë duart në fytyrë eksperti kur flet presidenti për ilaçin që po e trumpeton me zell të jashtëzakonshëm

Ilaçi i mrekullisë? Dyshimet se pse Trump po reklamon
x

Politike

Kërkesa e 9 deputetëve, socialisti tregon arsyet: Jam kundër thirrjes së kreut të SHISH

Kërkesa e 9 deputetëve, socialisti tregon arsyet: Jam kundër

Deputeti Socialist Adnor Shametaj komentoi nismën e 9 deputetëve të cilët kanë kërkuar që kreu i SHISH të flasë në komisionin e Sigurisë për deklaratën e Metës se kishte informacion sekret se më 8 qershor do të digjej Kuvendi.

Shameti tha se nuk e mbështet këtë nismë për shkak se kjo është një punë paralele me komisionin hetimor për Metën i cili ka për qëllim pikërisht hetimin e kësaj çështjeje.

"Të gjithë komentet e deputetëve gjejnë vend për t'u diskutuar. Pas komisionit ku Meta tha se do digjej Kuvendi, kam kundërshtuar që të thirrej kreu i SHISH në komisionin e sigurisë duke thënë se kjo është një punë paralele me komisionin hetimor për Metën i cili ka për qëllim pikërisht hetimin e kësaj çështjeje. Nuk po anashkalohet ajo që ka thënë Meta por po i lihet komisionit hetimor, analiza e kësaj çështjeje. Në dijeninë time presidenti e ka deleguar këtë informacion. Do të shikojmë në ditët në vijim dhe do të kryejmë të gjitha veprimet e duhura në komisionin hetimor dhe do të dalë e vërteta për të gjithë këto elementë. Do të analizohen me përgjegjshmëria dëshmia e presidentit të Republikës. Në përfundim komisioni do të shqyrtojë këto prova si materialin e Venecias, në kompleksitet me të gjitha provat e tjera" u shpreh Shameti në Report Tv.