Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kërkesa e 9 deputetëve, socialisti tregon arsyet: Jam kundër thirrjes së kreut të SHISH

Postuar: 12/09/2019 - 20:46

Deputeti Socialist Adnor Shametaj komentoi nismën e 9 deputetëve të cilët kanë kërkuar që kreu i SHISH të flasë në komisionin e Sigurisë për deklaratën e Metës se kishte informacion sekret se më 8 qershor do të digjej Kuvendi.

Shameti tha se nuk e mbështet këtë nismë për shkak se kjo është një punë paralele me komisionin hetimor për Metën i cili ka për qëllim pikërisht hetimin e kësaj çështjeje.

"Të gjithë komentet e deputetëve gjejnë vend për t'u diskutuar. Pas komisionit ku Meta tha se do digjej Kuvendi, kam kundërshtuar që të thirrej kreu i SHISH në komisionin e sigurisë duke thënë se kjo është një punë paralele me komisionin hetimor për Metën i cili ka për qëllim pikërisht hetimin e kësaj çështjeje. Nuk po anashkalohet ajo që ka thënë Meta por po i lihet komisionit hetimor, analiza e kësaj çështjeje. Në dijeninë time presidenti e ka deleguar këtë informacion. Do të shikojmë në ditët në vijim dhe do të kryejmë të gjitha veprimet e duhura në komisionin hetimor dhe do të dalë e vërteta për të gjithë këto elementë. Do të analizohen me përgjegjshmëria dëshmia e presidentit të Republikës. Në përfundim komisioni do të shqyrtojë këto prova si materialin e Venecias, në kompleksitet me të gjitha provat e tjera" u shpreh Shameti në Report Tv.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 23:50

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Postuar: 19/09/2019 - 23:05

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqip

Postuar: 19/09/2019 - 22:58

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendsh

Postuar: 19/09/2019 - 22:47

Ndërkohë që u dha vendimi për ish-ministrin Tahiri me 5 vite burg por që do të jetë për 3 vi

Postuar: 19/09/2019 - 22:37

 Pas dënimit të dhënë nga Krimet e Rënda për të dënuar me 5 vite burg ish ministrin e Brends

Postuar: 19/09/2019 - 22:31

Kreu i PD-së ka reaguar pas vendimit Gjykatës për Saimir Tahirin.

Postuar: 19/09/2019 - 22:22

Disa herë ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ka këshilluar gazetarët të ruhen nga kushërinj