BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Politike

Kërkesa e PD-LSI për t’iu drejtuar OSBE-ODIHR për ekspertizë, Rudina Hajdari i përgjigjet prerë opozitës

Kërkesa e PD-LSI për t’iu drejtuar OSBE-ODIHR për

Teksa PD-LSI ende nuk kanë marrë ende një përgjigje nga Damian Gjiknuri mbi kërkesën e tyre për t’iu drejtuar OSBE-ODIHR për ekspertizë, Rudina Hajdari thotë se koha nuk është në funksion të procesit.

“Nuk ka shumë kohë për vendosjen e ndryshimeve kushtetuese në kod. Duhet ta kishim bërë në fund të korrikut. Duhet të mos ndryshojmë kodin zgjedhor 6 muaj para zgjedhjeve dhe jemi 7 muaj para zgjedhjeve. Nëse e shtyjmë në kohë procesin dhe vazhdojmë të pyesim ODIHR për ndryshime në kod që është kompetencë e ligjvënësit, nuk ka nevojë të japë ODIHR garanci plus.’-tha Hajdari.

Hajdari shmagu komentet për pragun elektoral dhe koalicionet duke theksuar se në tryezën e Këshillit Politik është vetëm për tu dalë zot hapjes së listave.

Në zgjedhjet e 25 prillit 2021, Hajdari do të garojë nën siglën e partisë më të re “Nisma Thurje”.

 

Më të lexuarat