BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Politike

Kërkesa për Komision Hetimor për çështjen “McGonigal-Rama”, PD zbulon hapin e radhës për skandalin që është përfshirë kryeministri: Nëse mazhoranca e rrëzon, atëherë…

Kërkesa për Komision Hetimor për çështjen

Nëse mazhoranca rrëzon kërkesën e Partisë Demokratike për ngritjen e Komisionit Hetimor për skandalin “Rama-McGonigal”, vendimi do të ankimohet në Gjykatë Kushtetuese për të kërkuar aty ngritjen e këtij komisioni.

Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i PD-së, Luçiano Boçi tha se në Kushtetuese do të dërgohet edhe rasti i Komisionit Hetimor për udhëtimet me charter të Ramës, të cilin PS e rrëzoi.

“Sigurisht do ti çojmë në Kushtetuese të dyja rastet edhe rastin e për charterat edhe këtë rastin e McGonigal”, u shpreh Boçi.

Boçi u shpreh se ndryshe nga Komisioni Hetimor për charterat, këtë herë mazhoranca mund të ndryshojë mendim.

“Unë them që do detyrohet dhe do kërkojë me forcë zbatimin e rregullores. Duhet të zbatohet rregullorja e Kuvendit. Këtu është shpresa ime, duhet të zbatohen ligjet e shtetit shqiptar”

Nënkryetari i PD foli edhe për përpjekjet e bashkimit të PD, duke thënë se qëllimi i përbashkët është largimi i Ramës.

“Këto janë sinjale dhe shprehin dëshirën politike për të qenë bashkë, pjesë e refleksionit të institucioni politik për të qenë përballë kundërshtarit të përbashkët.

Ne duam që bashkëpunimet të jenë në vazhdimësi. Qëllimi është i qartë betejë frontale me këtë mazhorancë”, tha ndër të tjera Boci.

Më të lexuarat