BREAKING NEWS

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa është numri i të infektuarve në 24 orë

Bilanci ditor i Covid-19 në vend/ Ministria del me reagim zyrtar: Ja sa
x

Politike

Kërkoi të dënohet pasi ishte me koronavirus dhe doli nga shtëpia, deputetja shqiptare nxjerr blof doktoreshën: Kërko falje publike

Kërkoi të dënohet pasi ishte me koronavirus dhe doli nga

Kryeinfermierja e Klinikës së Pulmologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, Arta Sejdiu, ka kërkuar që deputetja e Partisë Demokratike në Kosovë, Eliza Hoxha të dënohet pasi ka thyer rregullat e Covid-19.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetes duke thënë se ajo ka qenë e detyruar të dalë nga shtëpia për të kryer një kontroll mjekësor.

Me atë të një postimi në ‘Facebook’ Hoxha ka publikuar edhe kartelën mjekësore dhe i ka kërkuar kryeinfermieres që të kërkojë ndjesë publike.

Postimi i plotë i Hoxhës:

SINQERITETI, COVIDI DHE GJYQI PUBLIK

Artë e nderuar, fakti që unë e kam bërë publike flet për përgjegjësinë time karshi të tjerëve. Duke qenë e sinqertë i kuptoj edhe pasojat e gjykimet që mund të vijnë por besoj se edhe ju e edhe të gjithë e dijnë që për të marr një shërbim jomobil cfarë është rentgeni duhet të dal jashtë shtëpisë dhe këtë e kam bërë me maskë, dorëza dhe pa askend në afërsi...

Unë po ta bashkangjes raportin këtu për ta plotësuar kërkesën tënde komplet joetike ndaj një pacienti që kartelën mjekësore dëshiron ti me e qitë në publik.

Me krejt këtë më e pakta që mund të bësh është të kërkosh falje publike.

Kërkoi të dënohet pasi ishte me koronavirus dhe doli nga

Kërkoi të dënohet pasi ishte me koronavirus dhe doli nga

Më të lexuarat