BREAKING NEWS

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të Covid-19

Si asnjëherë më parë, publikohen shifrat e fundit të
x
BREAKING NEWS

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë, një tjetër shtet evropian heq të gjitha kufizimet me Shqipërinë duke filluar nga nesër

Vjen lajmi i mirë! Mund të shkoni vetëm me pasaportë,
x
BREAKING NEWS

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin

KQZ jep lajmin e keq për Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë

Zgjedhjet/ Gjykata Kushtetuese i jep goditjen e fortë Qeverisë
x
BREAKING NEWS

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të ashpra dhe jep ultimatumin e prerë: Çoni përpara Reformën në Drejtësi! Nëse s’tregoni guxim...

“Boll më me shtirje”/ Ambasadorja Yuri Kim flet me tone të
x
BREAKING NEWS

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/ Pritet vendimi për zgjedhjet lokale të 2019, përfaqësuesja e qeverisë kërkon pezullimin e çështjes. Cili është verdikti i Gjykatës Kushtetuese?

Debat për temat e nxehta që po zhvillohen me dyer të mbyllura/
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata Kushtetuese, a do të rrëzohen zgjedhjet lokale të 30 qershorit 2019 dhe a do të ketë zgjedhje të parakohshme?

Çfarë pritet të shqyrtohet/ Mblidhet me urgjencë Gjykata
x
BREAKING NEWS

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron ndryshimin e MADH në Shqipëri

Kur do arrestohen 'peshqit e mëdhenj'? SHBA paralajmëron
x

Politike

Kërkon dorëheqjen e Bashës, Kadilli tregon pse i shpalli sfidë kreut demokrat: Jam i vetëdijshëm dhe i qartë

Kërkon dorëheqjen e Bashës, Kadilli tregon pse i shpalli

Anëtari i partisë Demokratike ka folur në lidhje me ‘sfidën’  të cilin i ka hapur kryetarit të PD-së, Lulzim Basha.

Kadilli u shpreh se ai është i vetëdijshëm për garën që ka shpallur dhe tha se PD ka nevojë për një projekt të ri të cilin ai e disponon.

“Shpallja e kandidaturës nga ana ime erdhi në të njëjtin moment me kërkesën për t’u larguar kryetari aktual. Ai konsumoi 8 vite në drejtimin e partisë, dy gara për parlamentin dhe dy elektorale dhe të katërta të dështuara. Unë kam kërkuar kryesisë të mblidhet e të caktojë një kryetar dhe aty kam shpallur kandidaturën. Pra kisha vetëdijen e plotë dhe qartësinë e duhur. PD ka nevojë për një projekt të ri dhe unë jam mbartës i një projekti”, u shpreh Kadilli.

Më të lexuarat