BREAKING NEWS

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si është situata: Mbyllja e vendit do të...

Pandemia e Covid-19/ Rama del në konferencë online, tregon si
x

Politike

Kërkon ekskortë policore dhe leje për mbajtjen e armëve, vjen reagimi i menjëhershëm i ministrisë së Jashtme, zbardh skenarin: Më tepër se provokim ishte...

Kërkon ekskortë policore dhe leje për mbajtjen e armëve, vjen reagimi i

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka refuzuar kërkesën e Vuiqit, Vulinit, Gjuriqit e Petkoviqit për ta vizituar Kosovën.

Lidhur me këtë çështje ka reaguar edhe ministrja Meliza Haradinaj-Stublla.

Përmes një deklarate për media ajo ka thënë që kërkesa e tyre për ta vizituar Kosovën në kohën kur e njëjta po përballet me rihapjen e plagës e dhimbjes së madhe për personat e pagjetur e të masakruar është ofendim.

Në reagim thuhet tutke që secila kërkesë e Serbisë në këso rrethana do ta ketë përgjigjen e njëjtë.

Më të lexuarat