Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kërkon të adhurohet”/ Reagimet e Ramës për ngjarjen e Bularatit, ish-ministri shpërthen kundër kryeministrit

Postuar: 09/11/2018 - 17:28

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar reagimin e kryeministrit Edi Rama në rrjetet sociale, pas ngjarjes së Bularatit.

Në një intervistë në rubrikën “Opinion” në News 24 Mustafaj tha se deklaratat e Ramës janë jashtë çdo lloj standardi.

Deklarata e tij në “Twitter” është jashtë çdo lloj standardi. U shpreh i pari Rama. Jo duhet të kishte pritur të reagonte më parë Ministria e Jashtme, pastaj të reagonte ai”.

Ndër të tjera gjatë fjalës së tij ish-ministri ka thënë se Rama ka reaguar në mënyrë të tillë sepse është një njeri, që kërkon të adhurohet.

Edhe mbrëmë, me reagimet e tij vazhdoi me frymën e nacionalizmit, sepse Rama është një figurë që kërkon të adhurohet”, ka vazhduar ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 14:29

Blerina Gjylameti, deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën e ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News 24 hodhi poshtë të gjitha zërat se ajo kishte bërë sherr me Ramën gjatë Kongresit t

Postuar: 25/03/2019 - 14:15

Kryeministri Edi Rama ka publikuar para pak minutash një foto me disa studentët ekselentë që janë

Postuar: 25/03/2019 - 14:14

Thellohet më tej skandali i dhënies së shtetësisë shqiptare për dy vëllezërit indianë që janë shp

Postuar: 25/03/2019 - 13:55

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Majlinda Bregu, e cila aktualisht mban postin e Sekretares së

Postuar: 25/03/2019 - 13:45

Majlinda Bregu prej pak kohësh mban postin e Sekretares së Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpun

Postuar: 25/03/2019 - 13:18

Pas Vlorës, sot kryeprokurorja e përgjithshme e përkohshme, Arta Marku ka zbarkuar në qytetin e P

Postuar: 25/03/2019 - 13:10

Këshilli i Lartë i PRokurorisë (KLP) është mbledhur sot për të shqyrtuar kërkesën e Bledar Valika