BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Politike

Kërkon të marrë postin e kryetarit të PD-së, Fatbardh Kadilli zbulon nëse ka komunikuar me Sali Berishën para se të shprehte ambiciet për t’i zënë vendin Lulzim Bashës: E natyrshme që...

Kërkon të marrë postin e kryetarit të PD-së, Fatbardh

Anëtari i Kryesisë së PD-së,  Fatbardh Kadilli, ka dalë hapur kundër Lulëzim Bashës pas humbjes së zgjedhjeve të 25 prillit. Ai ka shprehur ambicien e tij për të zënë vendin e kryetarit të PD-së.

I ftuar në emisionin  “Quo Vadis”, Kadilli u pyet se nëse është konsultuar me ish-kryeministrin Sali Berisha para se të shpallte kandidaturën.

Ai deklaroi se diçka e tillë nuk ka ndodhur. Konsultat e vetme që ka patur Kadilli, kanë qenë me veten dhe familjen e tij.

“E natyrshme që Berisha ka një jehonë politike në strukturat e PD, është edhe më i gjallë sesa kryetari që kemi. Por ai merr vendimet e veta dhe këto vendime i merr i lirë, qoftë nga Basha, qoftë nga Kadilli. Është ai që do të përcaktojë se ku do të çojë mbështetjen e tij. Nuk kam parë asnjë shenjë, besoj se ka dhembshuri për fatet e kësaj partie shumë më tepër sesa duket dhe sesa ndihet te kryetari aktual. Nuk jam konsultuar me të, përveçse me ndërgjegjen dhe familjen time.”, u shpreh Kadilli.

Më të lexuarat