Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kerry takon kryeministrin, ministra të kabinetit si dhe Pandeli Majkon. Rama i shpjegon pikturat në ambientet e Kryeministrisë

Video: 
Kerry takon kryeministrin, ministra të kabinetit si dhe Pandeli Majkon. Rama i shpjegon pikturat në ambientet e Kryeministrisë

Postuar: 14/02/2016 - 11:35

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry mbërriti sot në Tiranë, në një vizitë e konsideruar mjaft e rëndësishme në marrëdhëniet mes dy vendeve. Avioni i sekretarit John Kerry ka mbërritur në Rinas rreth orës 09:45, ndërsa në aeroport u prit nga Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe ambasadori amerikan Donald Lu.
 
Ndërkaq pasi ka zhvilluar takimin me ministrin e Jashtëm, Ditmir Bushatin, Kerry është takuar edhe ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodhelin si dhe ka përshëndetur ministrat e tjerë të qeverisë “Rama”, mes tyre edhe ish-kryeministrin Pandeli Majkon.
 
Ndërkohë, Rama i shoqëruar edhe nga ministrat e tjerë, e ka shoqëruar John Kerry-in në ambientet e Kryeministrisë, ku i ka treguar edhe pikturat aty. Ndërkohë, pritet nga momenti në moment deklarata e përbashkët për shtyp.
 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 22:05

Presidenti Meta nuk i ka kursyer akuzat e ndaj kreut të KED-së Ardian Dvoranit sërish.

Postuar: 18/11/2019 - 21:58

Grida Duma ka deklaruar se investimi kinez i rrjetit 5G në Shqipëri do të jetë një rrezik edhe pë

Postuar: 18/11/2019 - 21:56

Neritan Ceka në emisionin “360 Gradë” e ka krahasuar kryeministrin Edi Rama me Haxhi

Postuar: 18/11/2019 - 21:44

Kreu i shtetit, Ilir Meta hodhi përsëri akuza të forta ndaj kreut të KED-së, Ardian Dvorani, për

Postuar: 18/11/2019 - 21:41

 “Lu më ka kërkuar falje dhe thoshte se i deziformonte PS-ja”, kështu ka deklaru

Postuar: 18/11/2019 - 21:36

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, pohoi se presidenti Ilir Meta duhet ta kishte shpërndarë parl