BREAKING NEWS

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i përgjigjet Sali Berishës

'Iku nga Durrësi se mori vesh se do shkonte Basha', Rama i
x

Politike

Këshilli Bashkiak i Durrësit publikoi dokumentin për fondet e rindërtimit, reagon PD: Ja pse u mor ky vendim

Këshilli Bashkiak i Durrësit publikoi dokumentin për fondet e

Partia Demokratike ka reaguar pas vendimit të Këshillit Bashkiak të Durrësit për të miratuar fondet e rindërtimit pas tërmetit, ku e cilëson si mashtrim të qeverisë. Kreu i PD-së Durrës Ferdinand Xhaferraj shkruan në “Facebook” se vendimi i Këshillit Bashkiak për alokimin e fondeve për rindërtimin u mor pas vizitës së Bashës në Manzë.

Sipas tij, “Bashkia e Gjushit ka zgjedhur të mos punojë për qytetarët por për oligarkët dhe ka zgjedhur të bëjë korrupsion e jo rindërtim”.

“Kryetari i Opozitës Basha bën të pamundurën: Vë në lëvizje bashkinë e vdekur të Durrësit!

Sot, pas denoncimeve të Kryetarit të PD z. Lulzim Basha dhe qytetarëve të pastrehë që prej 26 nëntorit të Manzës, u mblodh me urgjencë Këshilli Bashkiak i Durrësit për të miratuar grantet për rindertim. Kjo mbledhje dhe vendimi shoqërues vijnë pas plot 9 muajsh pritje të qytetarëve të cilët vazhdojnë të jenë të strehuar në cadra. Tërmeti ishte një fatkeqësi, por fakti se me qindra qytetarë vazhdojnë të ndjejnë pasojat është një zgjedhje e qeverisë Rama. Bashkia e Gjushit ka zgjedhur të mos punojë për qytetarët por për oligarkët dhe ka zgjedhur të bëjë korrupsion e jo rindërtim. Sot u duk qartë se qytetarët e shohin zgjidhjen vetëm tek Partia Demokratike, Kryetari i së cilës bëri të pamundurën… Këshilli Bashkiak u mblodh për të marrë një vendim që për herë të parë nuk demton edhe më shumë qytetarët e rrënuar”, shkruan Xhaferraj.