Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar

Paketa e Biznesit në mbështetje të çdo biznesi shqiptar
x

Politike

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës, zbulohet se çfarë do të ndodhë nesër në orën 11:00

Këshilli Politik ul siparin, Basha bën lëvizjen e radhës,

Një ditë pas arritjes së marrëveshjes për Reformën Zgjedhore, Këshilli Politik është mbledhur sërish sot në Pallatin e Kongreseve. Mbledhja u realizua me qëllim së pari që teksti i marrëveshjes që mbrëmë u firmos në anglisht të përkthehej dhe për të caktuar axhendën për në ditët në vijim.

Takimi i zotëm ka qenë i shkurtër dhe u është caktuar puna ekspertëve përt ë plotësuar kuadrin ligjor.

Mësohet se nesër në 11:00 kreu i PD, Lulzim Basha do të mbledhë grupin e punës së hartimit të këtyre ndryshimeve bashkë me Kryesinë e Partisë.