BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Politike

Këshilltari i Ramës shpërthen ndaj ambasadores Kim: Flet si kryeministre e Shqipërisë, koha të ndryshojë gjuhë, ja pse u takua me Metën

Këshilltari i Ramës shpërthen ndaj ambasadores Kim: Flet si

Kryeministri Edi Rama duket se ka thelluar konfliktin dhe përplasjet me amerikanët, për shkak se këshilltari i tij mediat, analisti Baton Haxhiu ka shpërthyer në kritika të forta në adresë të ambasadores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim. Më konkretisht, , zoti Haxhiu kritikoi ambasadoren Yuri Kim pas një interviste të transmetuar në emisionin “Opinion” mbrëmjen e kësaj të enjte që shkoi. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, ai theksoi se Yuri Kim foli si të jetë kryeministre e Shqipërisë. Duke u ndaluar të mbrojtja që Kim i bëri Prokurorisë Speciale Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit (SPAK-ut), analisti dhe gazetari Haxhiu deklaroi se SHBA ka të drejtë të kërkojë rezultate, por shtoi se jo me një retorikë të tillë. “Yuri Kim foli si të jetë kryeministër i Shqipërisë. Foli me emra të përveçëm që i preku përkrahu sidomos drejtorin e policisë Nano, pastaj foli për SPAK-un sikur SPAK të ishte prokurori e ambasadës dhe jo e Republikës së Shqipërisë. Për SPAK tregon se institucionet e shtetit s’kanë kontrolle institucionale në Shqipëri dhe SPAK i përgjigjet ekskluzivisht financuesve. Ajo ka të drejtë të kërkojë rezultate por jo me këtë gjuhë”, deklaroi ai. Më tej zoti Haxhiu kritika lëshoi dhe për deklaratat e Kim se ka media në Shqipëri që financohen nga Rusia. Analisti deklaroi se ambasadorja duhet të përmendte cilat janë këto media. “Si mund të jetë një vend demokratit kur një thotë Rusia është e keqja dhe s’thotë cilat media janë të financuara nga rusët. Thuaj cilat media janë financuar nga Rusia”, nënvizoi ai. Ndërkohë për takimin e zhvilluar disa ditë më parë, Baton Haxhiu theksoi se u bë me qëllimin e ambasadores së Meta të mos bashkëpunojnë me Sali Berishën.

 

Më të lexuarat