Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Këtë gjë që Basha po e bën sot ne e kemi bërë kohë më parë”, Kryemadhi kthehet nga SHBA dhe i thotë një të vërtetë kreut të PD-së

Postuar: 18/11/2019 - 19:55

Ndërsa lideri i PD-së, Lulzim Basha, po viziton në qytete të ndryshme fermerët për të ndarë shqetësimet e tyre, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shprehet se një veprim të tillë partia që ajo drejton e ka bërë kohë më parë.

Kryemadhi tha se nuk ka patur një akordim me PD-në për të dalë me një plan vetëm, teksa tha se kur Ministria e Bujqësisë drejtohej nga përfaqësues i LSI-së ka pasur më shumë të ardhura.

“Këtë gjë që Basha po e bën sot ne e kemi bërë kohë më parë. Por nuk pati akordim mes dy partive. Bujqësia është një nga fushat më të vështira që ka sot Shqipëria. Propozojmë që s’ka një bujqësi që konkurron dhe s’ka subvencione nga shteti. Kemi një program që do të hartojmë me partitë e tjera, ka pasur probleme dhe kur kemi qenë ne në pushtet, por në buxhetin e shtetit janë arkëtuar 50 mln euro si rezultat i punës, sot është minus mbi 70 mln euro që i vijnë buxhetit të shtetit nga bujqësia”, tha Kryemadhi në një bashkëbisedim me gazetarët.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 17:01

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një takim me banorët e Laçit është njohur me ankesat e  tyre, të cilët i kanë thënë se qeveria dhe bashkia, i kanë lënë pa strehim, pa ndihma dhe pa bonus qeraje.

Postuar: 14/12/2019 - 14:54

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas urdhër-ndalimeve në Durrës.

Postuar: 14/12/2019 - 14:01

"Një këshillë e vlefshme që duhet dëgjuar!" Kështu shkruan Presidenti Ilir Meta, i cili

Postuar: 14/12/2019 - 13:35

Mazhoranca pritet të shtojë masat izoluese ndaj presidentit Ilir Meta.

Postuar: 14/12/2019 - 13:25

Gjatë një inspektimi që kryeministri Edi Rama ka bërë në disa pallate të pabanueshme, ka parë dis