BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Politike

"Këtu është ku thërret qameti", avokati zbardh arsyet e 'dështimit' të Alibeajt: Ka pasur një luftë të brendshme

"Këtu është ku thërret qameti", avokati zbardh

Avokati Leonard Karaj e ka cilësuar si një dështim faktin që partia Demokratike e drejtuar nga Enkelejd Alibeaj nuk arriti të nxirrte 61 kandidatë për të gjitha bashkitë e vendit. I ftuar në Euronews Albania ai tha se nëse Partia Demokratike po kërkon të futet në zgjedhje vetëm për të marrë pjesë atëherë “është ku thërret qameti”.

“Është një dështim, jo i lidershipit, se unë nuk e quaj Alibeajn as lidership të kësaj partisë Demokratike zyrtare. Po nuk arriti dot të jepte 61 kandidatë për të gjitha bashkitë. Nuk dua ta pranojë që Partia Demokratike që ka udhëhequr vendin për 13 vite nuk i ka 61 kandidatë. Mendoj se aty ka pasur një luftë të brendshme, idesh më tepër se sa ndarje territoresh.

 Ne jemi në zgjedhje dhe nuk po flasim për një parti dosido, po flasim për Partinë Demokratike e cila e ka qeverisur këtë vend për 13 vite. Nëse duam të futemi në zgjedhje vetëm për të marrë pjesë, atëherë këtu është ku thërret qameti”, avokati Leonard Karaj.

 

Më të lexuarat