Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Këtu ka pllakosur një fatkeqësi mendore", Rama sherr me gazetarin

Postuar: 16/05/2019 - 21:53

Kryeministri Edi Rama kështë përplasur sot me gazetarët në lidhje me përgjimet e prokurorisë për blerjen e votave.

Ka qenë një ndërhyrje e gazetarit Andi Bejtja  që ka bërë Ramën të ngre zërin dhe të fillojë një debat me të. dërkohë që Andi Bejtja është tërhequr dhe ka lënë Ramën të flasë.

Debati

Rama: A ka mundësi të mos më ndërpresësh zotëri?

Bejtja: Jo, unë po flas.

Rama: Po të lë të flasësh ça të duash, dhe po thua të pavërteta. Këtu ka pllakosur një fatkeqësi mendore.

Bejtja: Unë po flas për standardin e kryeministrave në botë.

Rama: Unë nuk mund të them atë që mendoj. Meqë ju nuk doni të them atë që unë dua të them, unë nuk flas. Unë nuk e kam humbur akoma lirinë që them ato që mendoj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/08/2019 - 13:34

Kryeministri Edi Rama, vijon ende luftën me artistët për Teatrin e ri Kombëtar. Në një reagim në Facebook, Rama ka publikuar një mendim të Genc Fugës për një teatër të ri.

Postuar: 25/08/2019 - 13:30

Benefitet që u ofron ligji duket se shfrytëzohen mjaft mirë nga pushtetarët shqiptarë.

Postuar: 25/08/2019 - 13:10

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, më anë të një postimi në Facebook ka propozuar një zgjid

Postuar: 25/08/2019 - 12:30

Ish-kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi tregoi dje sesi ish-kryeministri Sali

Postuar: 25/08/2019 - 12:22

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka përgënjeshtruar kryeministrin Edi Rama, sipas të cilit nuk ka bër

Postuar: 25/08/2019 - 11:30

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian ka hedhur poshtë pretendimet e Presidentit

Postuar: 25/08/2019 - 10:47

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha ka shpërndarë sot një video në rrjetin social Facebook ku shpreh