BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Politike

“KFOR të marrë Veriun”/ Ish-ministri Lleshaj ‘shuplakë’ Ramës, del kundër deklaratave të tij për Kosovën: E përcakton NATO, jo...

“KFOR të marrë Veriun”/ Ish-ministri Lleshaj

Ish- gjenerali Sandër Lleshaj, ka dalë kundër deklaratave të kryeministrit Rama që KFOR të marrë nën kontroll Veriun e Kosovës.

I ftuar në emisionin Review, Lleshaj nënvizoi se rritjen e rolit të KFOR në Kosovë, e përcakton NATO dhe jo aktorët lokalë në rajon.

Megjithastë ai shtoi se shtimi i trupave të KFOR është diçka e mirë për Kosovën, pasi nga NATO nuk i vjen asgjë e keqe.

“Tërheqja e policisë së Kosovës ka krijuar vakum dhe dikush duhet ta marrë aty kontrollin. KFOR duhet të ketë më shumë rol, këtë rol ia përcakton NATO, nuk ja përcaktojnë aktorët lokalë.

Më shumë KFOR më shumë NATO është më mirë për Kosovën sot dhe sa herë të jetë e nevojshme. Nuk ka kurrë humbje Kosova nga prania e KFOR-it, e kundërta shkakton humbje për Kosovën”, tha Lleshaj.

Për afrimin e ushtrisë serbe në kufi me Kosovën, ish-gjenarali tha se Beogradi nuk mundet kurrësesi ta sulmojë Kosovën.

“Vuçiç e ka detyrim kushtetues të ecë në atë pikë, unë nuk besoj që mundet të sulmojë, kurrësesi nuk mundet. Por Serbia ka dëshmuar gjatë këtyre dekadave që kanë kaluar, që është e gatshme t’i hyjë aventurave të tilla. Asnjë s’ka mundur Serbia në Ballkan por shumë gjak ka derdhur në Ballkan, në Bosnjë, në Kroaci dhe në Kosovë.

Por mos të harrojmë që ajo kordinohet me Rusinë. Kaloi si tangent, mosvendosja e sanksioneve të Serbisë, një vendi negociator për Bashkimin Evropian. Janë pafundësisht shenja të qarta që duhet të ishin parë në kohë”, tha Lleshaj.

Më të lexuarat