Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

KiE tërheq vëzhguesit, reagon ashpër Basha: Tentativë e Ramës për grusht shteti, fundi i tij është pranë

Postuar: 26/06/2019 - 14:27

Pas anulimit të misionit të vëzhguesve të Këshillit të Evropës për votimet e 30 qershorit, kryetari I Partisë Demokratike Lulzim basha ka dalë në një konferencë urgjente për shtyp, duke komentuar vendimin e Këshillit të Europes për të mos monitoruar zgjedhjet e së dielës.

“Ky është veprim qartësisht politik. Duhet mbajtur parasysh se KiE është institucion kryesor i monitorit të zgjedhjeve vendore në Evropë. Duhet të dihet se ky ëhstë distancim i qartë nga votimet farsë që kërkon të bëjë Edi Rama.

Në Shqipëri nuk ka dhe nuk ka për të pasur zgjedhje të lira për aq sa kohë sa Rama është kryeministër dhe sa kohë që ata që vodhën të dalin para drejtësisë.

Votimet janë tentativë për grusht shteti të Edi Ramës”, theksoj Basha. 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2019 - 11:46

Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni nuk e fshehu dyshimin se dy forcat më të mëdha politike në vend PS dhe PD janë pranë arritjes së marrëveshjes për krijimin e Reformës Zgjedhore.

Postuar: 19/11/2019 - 11:45

Deputeti i opozitës, Arlind Çaçani ka reaguar sot sa i takon Buxhetit te vitit 2020, i cili po di

Postuar: 19/11/2019 - 11:42

Presidenti Ilir Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të Opozitës së Bashkuar, drejt

Postuar: 19/11/2019 - 11:37

Pas takimit 90 minutash me Presidentin Ilir Meta, Basha dhe aleatët e tij opozitarë preferuan të

Postuar: 19/11/2019 - 11:33

Prej orës 10:00 po zhvillohet tryeza e dytë e organizuar nga OSBE-ja për reformën zgjed

Postuar: 19/11/2019 - 11:29

Në Komisionin e Ligjeve sot të pranishëm për të diskutuar për buxhetin 2020 ishin edhe përfaqësue

Postuar: 19/11/2019 - 11:26

Në një postim në rrjetin social Facebook, gazetarja e njohur e kronikës Klodiana Lala ka treguar