BREAKING NEWS

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!

Propozimi i papritur i Silva Binos: Të mbyllim sërish fundjavat!
x

Politike

“Kjo çështje nuk do të mbyllet”, Meta bën deklaratën e fortë në tryezën e përbashkët me Bashën dhe aleatët e tij opozitarë: Unë nuk do ta lejoj!

“Kjo çështje nuk do të mbyllet”, Meta bën

Kreu i PD, Lulzim Basha së bashku me aleatët mbërritën rreth orës 09:00 në ambientet e Presidencës ku po zhvillohet takimi i paralajmëruar me presidentin Ilir Meta. Në nisje të tryezës së përbashkët Meta falënderoi Bashën dhe aleatët e tij opozitarë dhe i ftoi për të diskutuar për situatën kritike në vend.

"Faleminderit që i jeni përgjigjur kësaj ftese për një takim zyrtar për situatën tepër kritike të vendit, të funksionimit të shtetit të së drejtës, për t'u informuar në detaje nga pikëpamja për kapjen më të rëndësishme se çdo institucioni tjetër të shtetit, për ta shndërruar në një KQZ palaço, si ajo që panë të gjithë shqiptarët. Kjo çështje nuk do të mbyllet, unë nuk do të lejoj" deklaroi Meta.