BREAKING NEWS

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të reformës në drejtësi, Meta-Berisha dyshja më e shqetësuar

Fatos Klosi dhe Petro Koçi: DASH goditje nën brez armiqve të
x

Politike

“Kjo ditë e zezë për Shqipërinë nuk erdhi papritur”, Koço Kokëdhima ngre alarmin dhe lëshon paralajmërimin e frikshëm për vendin tonë

“Kjo ditë e zezë për Shqipërinë nuk erdhi

Kreu i partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka reaguar i shqetësua ne lidhje me raportin e publikuar nga INSTAT në bazë të të cilit, vitin që lamë pas vdekjet e tejkaluan numrin e lindjeve.

Sipas Kokëdhimës, kjo ditë e zezë për Shqipërinë nuk erdhi papritur, por është vepër e aktorëve politikë të tranzicionit të 30 viteve të fundit.

Madje Kokëdhima shkruan se sikurse e ka paralajmëruar më parë Shqipëria po katandiset në një vend me pleq dhe me prindër pa fëmijë.

“Për herë të parë në historinë e vendit, vdekjet i tejkaluan lindjet me rreth 400 persona, duke shënuar nivelin më të ulët të shtesës natyrore të popullsisë, prej gati një shekulli, sipas të dhënave të INSTAT.

Kjo ditë e zezë për Shqipërinë nuk erdhi papritur, por është vepër e aktorëve politikë të tranzicionit cfilitës të 30 viteve të fundit, që përzunë shqiptarët e ndershëm dhe e bënë të pasigurtë jetën për ata që mbeten. Askush nuk do që të ketë dhe të rritë fëmijët në një vend pa të ardhme dhe shpëtimi për familjen e karrierën mbetet vetëm largimi.

Shqipëria po katandiset ashtu siç paralajmërova me trishtim vite më parë: një vend me pleq dhe me fëmijë pa prindër, pa shpresë dhe pa të ardhme, sepse është e kapur, një ferr për njerëzit e ndershëm dhe parajsë e elitës së korruptuar.

Ka vetëm një zgjidhje: Duhet të ikë elita e korruptuar politike, që të rrinë shqiptarët dhe të shpëtojë Shqipëria.”, shkruan Koço Kokëdhima.

“Kjo ditë e zezë për Shqipërinë nuk erdhi

Më të lexuarat