Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kjo është dëshirë e realizuar”/ Blendi Fevziu flet pas intervistës me Sali Berishën

Postuar: 14/09/2018 - 13:56

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte i ftuar mbrëmë në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut në tv Klan. Ai rikthehej në studion e tij pas pesë vitesh mungesë.

Megjithatë, veç deklaratave të Berishës, vëmendjen e tërhoqi edhe fundi i emisionit, kur Fevziu i tha Berishës se ‘është dikush që pret t’ju takojë pasi të mbarojmë, ndodhet pas kuintave’.

Bëhej fjalë për Ramazanin, një minator prej 30 vitesh në Bulqizë, i cili i kishte shprehur dëshirën te Fevziu që të ishte prezent kur të merrte në studio ish-kryeministrin.

Premtimi u realizua në emisionin ‘Dua të të bëj të lumtur’ në Top Channel, kur Fevziu ishte një nga të ftuarit e një puntate pak muaj më parë.

“Në Prill të këtij viti, Ramazani, minator prej 30 vitesh në minierën e Bulqizës, shprehu një dëshire në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” në Top Channel ku isha i ftuar edhe unë. Ai kërkoi që të ndiqte live në emisionin Opinion Sali Berishën. Dje ai pati mundësi ta takonte dhe te bënte një foto me të. Dëshirë e realizuar “, shkruan Fevziu.

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/04/2019 - 23:05

Gazetari Vincent Triest ka deklaruar në “A show” në News 24, vendimi i Parlamentit holandez për të kërkuar rikthimin e vizave me shqiptarët nuk është qëndrim politik ndaj PS apo PD, por, sipas tij, Holanda

Postuar: 22/04/2019 - 22:55

Deputeti demokrat Myslim Murrizi u shpreh mbrëmjen e sotme se në 17 Maj, natën e marrëveshjes së

Postuar: 22/04/2019 - 22:38

Akademiku Artan Fuga është shprehur mbrëmjen e sotme se opozita e ka braktisur garën për zgjedhje

Postuar: 22/04/2019 - 22:26

Partia Bindja Demokratike nesër do të bëj regjistrimin e saj në Gjykatë dhe më pas në Komisionin

Postuar: 22/04/2019 - 22:19

Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Op

Postuar: 22/04/2019 - 22:12

Të ftuar në emisionin “Open”, presidenti Bujar Nishani dhe gazetari Denis Dyrnjaja ka

Postuar: 22/04/2019 - 22:07

Në një prononcim të shkurtër për mediet e pranishme, në ambientet ku u mblodhën të ashtuquajturit