BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Politike

“Kjo është kriminale”/ Vaksina kineze fut në sherr Shehun dhe Spahiun: Lëri këto tani...(REPLIKAT)

“Kjo është kriminale”/ Vaksina kineze fut në sherr

Një debat i ashpër u zhvillua sot në emisionin ‘Breaking’ mes Klodiana Spahiut të PS-së dhe Tritan Shehut të PD-së në lidhje me garancinë dhe sigurinë e vaksinës kineze.

Shkak ishte deklarata e demokratit Shehu se vaksina kineze është pacertifikuar nga EMA dhe FDA dhe se është kriminale nga ana e kryeministrit Rama që t’i detyrosh t’i bësh me detyrim. Kjo është kontestuar nga socialistja Spahiu, e cila shprehet se vaksina kineze është e sigurt dhe se kjo tregon se shumica e njerëzve janë të mbrojtur.

Spahiu: Kjo është kriminale, e duke e ditur se 95% e të sëmurëve në Infektiv janë të pavaksinuar, e kjo tregon se ajo vaksinë ka qenë efikase. Vaksina kineze, e Coronavac krijon më tepër antitrupa, antiken.

Shehu: Mësojani këtë agjencisë evropiane, e BE, pse nuk i përdorin ato, pse është EMA, FDA nuk i kanë certifikuar

Spahiu: Jemi shumë dakord me Green Pass e do ta kemi në shtator. Por thirrja juaj është gabuar, se jeni dhe mjek.

Shehu: Klodi, lëri këto tani...

Spahiu: Ne kemi afërisht 2 milionë vaksina me kontrata, ne mendojmë se me 6 kontratat që kemi do të na vijnë deri në tre milionë vaksina.

Shehu: Zonjë ka mundësi tani, se kam edhe punë të tjera. Po më kalon edhe orari. Së pari ju thoni, se detyrimi i marrjes së vaksinave është kriminale. Jo detyrimi i marrjes së vaksinave të pa certifikuara, është kriminale dhe vepër penale. Po të ishin të mira edhe Gjermania, Italia e merrnin atë vaksinën kineze. OBSH nuk certifikon asnjë vaksinë në botë. Kurrë në botë OBSH nuk ka certifikatë në botë. Jam pro Green PASS, mbasi shteti të sigurojë. Mos jepni vaksina të pa vaksinuara, se është kriminale pa diskutim dhe vepër penale. Shqipëria ka bërë 50 gjilpëra për 100 banorë me dy doza, ne jemi në nën nivelin e mesatares botërore.