Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Kjo është një maskaradë”, deputeti lëshon paralajmërimin e fortë: Nesër dal në protestën e opozitës!

Postuar: 24/05/2019 - 14:19

Deputeti i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i kërkoi shpjegime KQZ-së se përse ka refuzuar regjistrimin e kandidatëve të forcës politike që ai drejton. Gjuzi pretendon se i ka dorëzuar listat brenda afateve duke kërkuar nga KQZ që të rishikojë vendimin, pasi në të kundërt nesër do të dalë në protestë me opozitën.

"Tani del që i paskemi dorëzuar me vonesë kandidatët, por unë do të kërkoja që të mos bllokoni procesin, të rishikoni vendimet. U kam kërkuar zgjatje të afateve, pasi e mbajtët 61 ditë mandatin e partisë Konservatore.

Nëse doni edhe një parti të opozitës që të jetë në protestën e nesërme për këtë maskaradë, i bie që të kemi dëmtime të mëdha si në KQZ ashtu edhe në gjithë këtë proces. PD dhe shumë parti të tjera janë jashtë. Kërkoj që të shtyhet afati për Partinë Konservatore, nuk kemi qenë jashtë afateve", tha ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 23:57

Pas shoqërimit në komisariatin e policisë Elbasan ka reaguar kryetari i PD-së Aurel Bylykbashi. Bylykbashi thekson se vazhdon që ti qëndrojë besnik të gjitha fjalëve që ka thënë në deklaratën e tij.

Postuar: 25/06/2019 - 23:51

Kryeministri Edi Rama i ka surprizuar të gjithë shqiptarët me një video që ka publikuar në rrje

Postuar: 25/06/2019 - 23:44

Kur kanë mbetur edhe pesë ditë nga mbajtja e zgjedhjeve lokale, duket se kompromisi është i pamun

Postuar: 25/06/2019 - 23:32

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha në një deklaratë telefonike për emisionin &ldquo

Postuar: 25/06/2019 - 23:15

Moderatorja Sonila Meço është ‘përplasur’ me kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha

Postuar: 25/06/2019 - 23:02

Ditën e sotme në emisionin “Dritare me Rudinën” ka pasur një debat të ashpër mes Left

Postuar: 25/06/2019 - 22:55

Erisa Xhixho, nënkryetare e LSI-së në studion "5 pyetje nga Babaramo" deklaroi se opozi