BREAKING NEWS

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë përballet policia kur shkon në Nikël: I gjen shtëpitë ‘xixë’…

“Kam dyshimet e mia”, Klodiana Lala tregon me çfarë
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në Vlorë: Nipi vret xhaxhin, më pas edhe veten

Vjen reagimi zyrtar nga policia për krimin e dyfishtë në
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për kundërshtarët tanë. S’mund të kërkonim më shumë se kaq

Ambasadorja Kim: Ky është një mesazh i fuqishëm për
x
BREAKING NEWS

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet sekrete”/ Artan Hoxha nxjerr informacionin e rëndësishëm, flet me emra dhe zbulon ku fshihet vrasësi i Remzi Hoxhës: Krim shtetëror!

“Është një njeri që i njeh mirë shërbimet
x
BREAKING NEWS

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e grabitjes së biznesmenit në Krujë dhe bën paralajmërimin ‘bombë’: Do të ketë viktima!

“Kush është spiuni?”, Artan Hoxha nxjerr prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj Shqipërisë, hyn në fuqi menjëherë që ditën e nesërme

Rritja e numrit të rasteve me Covid, Italia merr vendimin drastik ndaj
x
BREAKING NEWS

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”, Frrok Çupi plas deklaratën ‘bombë’ për ish-kryeministrin dhe ngre alarmin për lëvizjen e fundit të Bashës

“Berishën po e mbështesin njerëzit e korruptuar”,
x
BREAKING NEWS

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet

SPAK lë pas hekurave avokatin e njohur. Zbardhen detajet
x

Politike

“Kjo është pyetje 1 milion dollarëshe”/ Gazetari shqiptar e vuri në siklet, ambasadori Zingraf del me paralajmërimin e fortë: Në shtator do të kemi një parlament ndryshe!

“Kjo është pyetje 1 milion dollarëshe”/ Gazetari

Ambasadori gjerman në Shqipëri, Peter Zingrafi pas një takimi me kryebashkiakun e Korçës, Sotiraq Filon, ka folur për integrimin e Shqipërisë në BE.

Ambasadori Zingraf është pyetur nëse do të hapen negociatat për Shqipërinë këtë vit, duke e cilësuar këtë një pyetje 1 milion dollarëshe.

“Është një pyetje 1 milion dollarshe, ne donim, do të punojmë me partnerë dhe ende shpresojmë që do të jete ajo dritarja e mundësisë, ne e kemi të nevojshme, ne duam ti respektojmë premtimet tona si Bashkim Europian por nuk varet nga ne, dhe po ne duam të shkojmë atje dhe të bëjmë gjithçka që mundemi me partneret”, ka deklaruar ambasadori.

Më tej, kryediplomati gjerman është pyetur se “Dje u mbushen 5 vjet nga miratimi i reformës ne drejtësi, a ka ardhur koha për rezultate ne luftën kundër korrupsionit te zyrtareve te nivelit të lartë?”

“Kjo është gjithmonë një çështje, ne e kemi parë që reforma ka efektet e saj dhe ka nevoje për kohë që të ece përpara, reforma kërkon të gjithë mbështetjen, me mbështetje mund të arrihet, qasjet pragmatike dhe praktike mund të ndihmojnë instiucionet që të vendosin të çojnë përpara arkitekturën e re të reformës, dhe ka nevoje te vazhdoje te ece përpara”, ka thënë Zingraf.

Pyetjes se “Opozita ne shtator do te kerkoje ne parlament nje reforme te re territoriale e zgjedhore, a duhet mazhoranca dhe opozita te punojne se bashku per keto reforma?”, ambasadori i është përgjigjur se “Une e kuptoj që do të kemi nje parlament ndryshe përsëri pas rikthimit të opozitës në parlament dhe të dy partneret kanë thënë që reforma zgjedhore duhet të vazhdoje pasi ka gjera që nuk jane zgjidhur vitin e kaluar dhe secili partner eshte shprehur që do të shkojnë pas asaj cfare ka mbetur mbrapa, une do të mireprisja vazhdimësine e procesit te kesaj reforme, kjo eshte cfare i përket parlamentit”.