BREAKING NEWS

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas deklaratën dhe zbardh prapaskenat

"Grupi Alibeaj po sponsorizohet nga pushteti", gazetari plas
x
BREAKING NEWS

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e forta për kokainën në Fier: Drejtuesit s’jetojnë dot më të qetë

"Ka rënë imuniteti i..."/ Gazetarët nxjerrin detajet e
x
BREAKING NEWS

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë kishte në Shqipëri, ishte destinuar për...

Kokaina masive në Fier, gazetarja nxjerr detajet e bujshme: Ja sa kohë
x
BREAKING NEWS

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe paralajmëron: Grupet po sofistikohen, SPAK punon me standard të dyfishtë

Droga në Frakull të Fieri, gazetari ngre dyshimet dhe
x
BREAKING NEWS

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do votoj asnjë në primare, opozita po shkon drejt turpërimit

Kërkon Bashkinë e Tiranës, befason kandidati i PD-së: Nuk do
x
BREAKING NEWS

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi për të uruar Pavarësinë e Shqipërisë (VIDEO)

Pamjet mbreslënëse, Burj Khalifa “vishet” Kuq e Zi
x
BREAKING NEWS

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri shqiptar, zbardhen detajet (EMRI)

E konfirmon vetë zyrtari, kërcënohet me jetë ministri
x
BREAKING NEWS

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një të tillë, kurrë mos iu afroni, përcilleni me përbuzje dhe përçmim

Avokat Ngjela lëshon thirrjen e fortë: Nëse e shikoni një
x

Politike

"Kjo është tronditëse. Me ty është hija e të ndjerit"/ Berisha shton akuzat e rënda ndaj Ballës: Prokurori që fshiu regjistrimet e vrasjes së Ravik Gurrës e ke ngritur në detyrë

"Kjo është tronditëse. Me ty është hija e të

Sali Berisha shtoi akuzat për kryetarin e grupit parlamentar të Partisë Socialiste duke deklaruar se ka porositur vrasjen e  avokatit Ravik Gurra.

Berisha tha pas rinisjes së seancës se prokurori që urdhëroi filmimet meurdhër të Ballës, u promovua dhe u ngrit në detyrë. Berisha tha se denoncimi është tronditës. 

"Zotëri, je akuzuar për vrasje dhe se ke fshirë regjistrimin. Regjistrimet u fshinë nga prokurori që ke ngritur në detyrë. Dhe s Sot në Parlament me ty është edhe hija e të ndjerit Ravik Gurra, i cili të kishte kapur ty në lidhje me bandat dhe porosi vrasjesh dhe ti e eleminove. Kjo është tronditëse, nuk ka vend në botë që këtë të mos e dënonte në Parlament", u shpreh Berisha në fjalën e tij.

Disa ditë më parë, Ardian Çapja deklaroi në gjykatë, teksa po mbrohej në procesin kundër tij për vrasjen e Gentian dhe Nezir Beqirit. Çapja akuzoi një “politikan me emrin Taulant” që ka dalë në përgjimet e masakrës së shkurtit të vitit 2016, por përgjimet u fshinë me urdhër të gjykatës. Ai tha se çështja e vrasjes së avokatit Ravik Gurra zbulon gjithçka.