BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Politike

“Kjo gjë po ja bluan eshtrën...”/ Ish-ministri zbardh prapaskenat nga skandali “McGonigal”: Edi Rama është nën thirrje nga drejtësia amerikane

“Kjo gjë po ja bluan eshtrën...”/ Ish-ministri zbardh

Për Ylli Manjanin, Edi Rama është nën thirrje nga drejtësia amerikane.

Duke folur në një emision televiziv, Manjani është shprehur se këtë gjë Edi Rama nuk e ka nën kontroll dhe kjo po ja bluan eshtrën.

‘Edi Rama është kapur në flagrancë. Ky është rasti për të thënë, se përgjegjësia është individuale, ky është individi përgjegjës. Nuk ka askush nga pas kurrizit që ha dardha. Edi Rama thotë akuza e drejtësisë amerikane.

Përgjegjësi individuale, e drejtpërdrejtë, tullë në kokë, në lule të ballit, ja ku e ka. Është nën thirrje nga drejtësia amerikane për tu vënë nën betim për të dëshmuar.

Unë nuk jam nga ata që them se kush duhet të futet në burg e kush duhet jo. Barazinë para ligjit duhet ta themi, pse ai tjetri merret në akuzë dhe ky jo.

Këtij i ka dalë në të gjithë botën qëndrimi, e di e gjithë bota.

Nëse ka gjë që ja bluan eshtrën është fakti se nuk e ka nën kontroll gjënë, ia ha xhanin’, - u shpreh Ylli Manjani.