Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo nuk pritej/ Gjinushi teksa flet për rrogën, zbulon detajin surprizë: Nuk e kam ndërmend!

Postuar: 12/07/2019 - 22:22

Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka qenë i ftuar sot në “Repolitix”.I pyetur nëse do të shkojë në zyrën e tij edhe pse presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar, Gjinushi ish-kreu i PSD-së tha se do të priste emërimin.

“Nuk kam vajtur se pres emërimin. Emërimi ka të bëj me rrogë, por unë nuk kam ndërmend që të marr rrogë. Do të vijoj që të paguhem si ish-kryetar Kuvendi. Paga është më e lartë, por nuk kam shkuar për atë punë.”

Presidenti Ilir Meta nuk emëron Skënder Gjinushin në krye të Akademisë së Shkencave. Me anë të një dekreti presidencial, presidenti zbulon se Gjinushi ishte kryetar Partie kur u zgjodh në krye të ASH.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2019 - 14:33

Drejtuesja e seancës plenare Vasilika Hysi është detyruar të ndërpresë seancën plenare për shkak se deputeti i opozitës së re Ralf Gjoni është përpjekur të marrë fjalën në kohën kur në foltore po fliste ministri Eduar

Postuar: 17/10/2019 - 14:18

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka zhvilluar sot një takim në nivele të larta me liderët e Parti

Postuar: 17/10/2019 - 13:54

Deputetja Rudina Hajdari sot në seancën parlamentare ka hedhur akuza në drejtim të qeve

Postuar: 17/10/2019 - 13:41

Një takim i zhvilluar ditën e sotme nga ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent

Postuar: 17/10/2019 - 13:04

Ish-deputeti i LSI, Luan Rama nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka ironizuar të gjithë shq

Postuar: 17/10/2019 - 12:41

Në një deklaratë për shtyp, zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj ka publikuar listën e partive pje