BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

Kjo nuk pritej/ Saimir Tahiri i revoltuar pas shtyrjes së seancës gjyqësore, nxjerr detajin e rëndë: Kjo është e keqja më e vogël! Jam gati të tërhiqem (E PLOTË)

Kjo nuk pritej/ Saimir Tahiri i revoltuar pas shtyrjes së seancës

Menjëherë pas shtyrjes së seancës gjyqësore nga Krimet e Rënda, ish-ministri Saimir Tahiri në një prononcim për mediat tha se seanca u shty pasi kanë humbur disa dokumente të rëndësishme.

“Kanë humbur disa dokumente ndaj u shty seanca. Kjo është qesharake. Unë nuk e di nëse është e qëllimshme apo gabim njerëzor. Është e keqja më e vogël. Unë shpresoj të jetë mungesë vëmendje, unë nuk i dua t’i vë as emër. Unë e thashë edhe në seancë, unë heq dorë nga disa dëshmi vetëm që seanca të mos shtyhet më. Një procedim penal që nisi me arrestimin tim, një arrestim që ka zgjatur gati 2 vjet dhe letrat janë zhdukur. Kjo është absurde. Ministria e Drejtësisë i ka sjellë përkthimet në Prokurori, se ku janë t’i gjejnë prokurorët. Unë e quaj të tepër”, u shpreh Tahiri.