Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kjo nuk pritej/ Saimir Tahiri i revoltuar pas shtyrjes së seancës gjyqësore, nxjerr detajin e rëndë: Kjo është e keqja më e vogël! Jam gati të tërhiqem (E PLOTË)

Postuar: 17/07/2019 - 10:28

Menjëherë pas shtyrjes së seancës gjyqësore nga Krimet e Rënda, ish-ministri Saimir Tahiri në një prononcim për mediat tha se seanca u shty pasi kanë humbur disa dokumente të rëndësishme.

“Kanë humbur disa dokumente ndaj u shty seanca. Kjo është qesharake. Unë nuk e di nëse është e qëllimshme apo gabim njerëzor. Është e keqja më e vogël. Unë shpresoj të jetë mungesë vëmendje, unë nuk i dua t’i vë as emër. Unë e thashë edhe në seancë, unë heq dorë nga disa dëshmi vetëm që seanca të mos shtyhet më. Një procedim penal që nisi me arrestimin tim, një arrestim që ka zgjatur gati 2 vjet dhe letrat janë zhdukur. Kjo është absurde. Ministria e Drejtësisë i ka sjellë përkthimet në Prokurori, se ku janë t’i gjejnë prokurorët. Unë e quaj të tepër”, u shpreh Tahiri.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:23

Që pas marrjes së detyrës si kryebashkiak i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka nisur punën në terren për pastrimin e vendit.

Postuar: 24/08/2019 - 13:17

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është treguar shumë kritik lidhur me qënd

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.

Postuar: 24/08/2019 - 10:21

Numri dy i qeverisë, zv.kryeministri Erion Braçe reagon ashpër pas shkrumbimit të malit të Shëngj