BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

“Klasa e vjetër politike është bashkë kundër drejtësisë së re”, analisti Hoxha: Po kthehet në shqetësim edhe për Perëndimorët

“Klasa e vjetër politike është bashkë kundër

Analisti, Poli Hoxha në një intervistë televizive u shpreh se kemi një unifikim të klasës së vjetër politike kundër drejtësisë së re.

Hoxha: Faktikisht deklarata e ambasadës amerikane i referohet një deklarate të djeshme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, dmth që mbështeste mbështetjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe shqetësimët që ngrinte për sulmet e fundit.

Këto dy tre ditë ka qenë zoti Meta që ka bërë batërdi nëse flasim me zhargon, sulmesh kundër Dumanit dhe SPAK-ut.

Por ata (ambasadat) janë kujdesur që të mos zënë emra në gojë për ti dhënë një përgjegjësim sepse nuk është vetëm Meta por përgjithësisht kemi një unifikim të klasës së vjetër politike që ka konsumuar pushtet dhe natyrisht edhe korrupsion, e cila është bërë bashkë kundër drejtësisë së re.

Sa më shumë ecën përpara, aq më shumë bëhen bashkë.

Këtu nuk lë mënjanë as Ramën, sepse dihet Meta e Berisha.

Në këtë kuptim duket se po vlon gjithë ky grupim politik kundër SPAK-ut në mënyrë të vecantë dhe po kthehet në shqetësim edhe për perëndimorët.