Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

KLD mblidhet sërish për emërimet në 3 gjykata

KLD mblidhet sërish për emërimet në 3 gjykata

Postuar: 11/07/2014 - 16:42

Pas tensioneve dhe përplasjeve të shkaktuara gjatë mbledhjes së shkuar, Këshilli i Lartë i Drejtësisë është mbledhur sot për herë të dytë brenda javës, ndërsa Ministri i Drejtësisë nuk ka marrë pjesë.
 
Gjatë mbledhjes së sotme do të diskutohet emërimi i kryetarëve në gjykatat e Krujës, Kavajës edhe të Apelit Korçë si dhe do të bëhet vlerësimi i gjyqtarëve Agron Vavla nga Gjykata e Beratit, Blerta Çibuku dhe Mirela Kore nga Gjykata e Gjirokastrës si dhe e Dritan Hamitajt, nga Gjykata e Durrësit.
 
Këto çështje nuk ishin parashikuar në rendin e ditës, që sot do të shqyrtonte  masat disiplinore ndaj disa gjyqtarëve, që ngelën pa vendim në mbledhjen e fundit.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/11/2019 - 23:55

Kamerat kanë kapur një moment të veçantë sot nga dalja e Presidentit të Republikës Ilir Meta nga

Postuar: 21/11/2019 - 22:42

Ish-deputeti i PD, Flamur Noka, i ftuar në “360 gradë”, ka deklaruar se Vettingun po

Postuar: 21/11/2019 - 22:02

Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës ka

Postuar: 21/11/2019 - 21:53

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku

Postuar: 21/11/2019 - 21:50

I ftuar në emisionin “Open”, Albin Kurti deklaroi se ka patur gjithnjë debate të fort

Postuar: 21/11/2019 - 21:42

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kr