Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Klubet e futbollit/ Shpërthen Braçe: Nuk hesht për ata që kanë fituar imunitet fiskal, nuk e pranoj dot talljen

Postuar: 11/10/2018 - 10:52

Në seancën e sotme deputeti socialist, Erion Braçe është duke zhvilluar interpelancë me ministrin e Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj kërkuar kjo që prej javës së shkuar.

Braçe ka kërkuar parim të barazisë fiskale në Kushtetutë dhe trajtim ligjor në mënyrë të barabartë për të gjitha klubet e futbollit shqiptar.

Pas përgjigjeve që i dha ministri, deputeti i PS e mori përsëri fjalën, ku u shpreh se nuk mori asnjë përgjigje.

"Kam vlerësuar luftën kundër evazionit, por nuk hesht për ata që kanë fituar imunitet fiskal. Nga pyetjet që unë bëra për të marë një përgjigje nga Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, nuk mora asnjë përgjigje, asnjë shpjegim”, u shpreh Braçe.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/10/2018 - 10:30

Deputeti i Partisë Socialiste,  Erjon Braçe tha se Parlamentin e Shqipërisë kanë hyrë deputetë, njëherësh pronarë të pikave të lotove sportive.

Postuar: 17/10/2018 - 10:20

Lëvizjet e fundit të prokurorisë kanë rritur panikun në radhët e opozitës.

Postuar: 17/10/2018 - 10:16

Kreu i mazhorancës Edi Rama ndodhet në sallën e hartave, në bashkëbisedim me qytetarëve.

Postuar: 17/10/2018 - 10:15

Deputeti socialist Erjon Braçe ka komentuar paketën anti-shpifje të propozuar pak ditë më parë ng

Postuar: 17/10/2018 - 10:10

Ndërkombëtarët janë angazhuar shumë fort që reforma në drejtësi në vendin tonë të rezultojë e suk

Postuar: 17/10/2018 - 10:01

Ish-ministri i Drejtësisë ka deklaruar se kryeministri Rama gjendet në një armiqësi patologjike m

Postuar: 17/10/2018 - 10:00

Drejtimi i Kontrollit të Lartë të Shtetit duket se do të jetë beteja e radhës mes kryeministrit E