Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"KM" i Ben Blushit lë pas gjithë librat e tjerë të panairit, deputeti: Lexuesit presin më mirë kryeministrin tim, sesa kryeministrin tuaj

Video: 
"KM" i Ben Blushit lë pas gjithë librat e tjerë të panairit, deputeti: Lexuesit presin më mirë kryeministrin tim, sesa kryeministrin tuaj

Postuar: 13/11/2016 - 16:49

Ben Blushi zgjodhi kulmin e debatit me kreun e qeverisë, Edi Rama, për të lajmëruar botimin e librit “Kryeministri”, romanit që ka shkaktuar polemika për subjektin dhe personazhin kryesor. Por shkrimtari politikan, në një prononcim për Ora News, synon t'u japë fund të gjitha aludimeve, duke deklaruar se kryeministri i tij është fryt i fantazisë së tij.
 
Në radhë për “Kryeministrin” e Ben Blushit, që për momentin është një gjetje artistike e politikanit që sapo ka shpallur partinë e tij të re, ndërsa dëshirën për të qenë vetë një ditë kryeministër e ka më të vjetër. Publiku i panairit të librit është shfaqur i interesuar për “Kryeministrin” fantazi.
 
Një kryeministër që vritet ndërsa kishte inskenuar plagosjen e tij si aktin e fundit ekstrem për të mbajtur pushtetin në një vend ku lulëzon droga. Romani hapi polemika dhe tërhoqi vëmendjen mbi të gjitha për subjektin.
 
Blushi e zbuloi librin në kulmin e përplasjeve politike me kreun e qeverisë Edi Rama, por politikani shkrimtar thekson se “Kryeministri” i tij është vetëm fryt i fantazisë dhe mohon cdo përpjekje për të krijuar lidhje me persona apo situata reale.
Blushi: Nuk ka asnjë lidhje me njerez reale, është produkt i fantazisë time si çdo libër. Ky nuk është një biografi është një roman.
 
Romani është një prej më të kërkuarve në Panairin e Librit, ndaj edhe Blushi nuk kursehet në përgjigjen si e kanë pritur lexuesit “Kryeministrin e tij”.
 
Blushi: Është e sigurt që lexuesit presin më mirë kryeministrin time, sesa kryeministrin tuaj. Kjo është e sgurtë. Gjate diteve te panairit Ben Blushi u shfaq entuziast teksa firmoste KM e tij artistik.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 23:58

Avokati i njohur, Spartak Ngjela me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka uruar për 73 vjetorin e lindjes ish-presidentin amerikan Bill Klinton.

Postuar: 19/08/2019 - 23:30

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 22:03

Aktori Gazmend Paja, është personazhi i radhës, që ka cituar kryeministri Edi Rama, si një nga zë

Postuar: 19/08/2019 - 21:43

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj, ka reaguar pas raportit të Baselit, i cili e rendiste Shqipë

Postuar: 19/08/2019 - 21:17

Kjo e hënë ka shënuar turistin e 1 miliontë që ka hyrë në vendin tonë, për muajin gusht, duke shë

Postuar: 19/08/2019 - 20:08

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka komentuar nëpërmjet një statusi në “Facebook” traz

Postuar: 19/08/2019 - 19:44

Pas arrestimit të Arvit Bushatit, kreut të FRPD  partia demokratike do të zhvillojë protestë