BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Politike

Koalicion PD-PS? Dashamir Shehi zbulon kush qëndron pas tezës së bujshme që po trazon politikën shqiptare

Koalicion PD-PS? Dashamir Shehi zbulon kush qëndron pas tezës së

Janë shtuar zërat që e tregojnë si të mundur një koalicion të gjerë PD-PS, në rast se asnjë nga subjektet siguron numrat për qeverisje.

Për kreun e LZHK-së, Dashamir Shehi, ditën që do ndodhë kjo nuk do ketë më opozitë, as demokraci.

Për Shehin, “kjo është një tezë reaksionare e Ramës, që për hir të së vërtetës eci në 2017 dhe i bëri shumë dëm opozitës shqiptare dhe moralit politik. Ditën që do të ndodhte kjo punë unë dhe shumë të tjerë nuk do të merremi më me këtë zanat. Atë ditë nuk do të kishte më opozitë, as demokraci. Kush do t’i sulmonte? Sot tentojmë të denoncojmë, po të ishin bashkë nuk do të kishte më as denoncim”, shprehet Shehi.

Më të lexuarat