Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Koalicioni dhe zgjedhja e Presidentit? Rama takohet me Metën te Kryesia

Postuar: 12/04/2017 - 19:46

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë nisur një takim te Kryesia e Kuvendit.

Kreu i Qeverisë, Rama ka mbërritur rreth orës 19:30 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.
 
Zhvillimet e fundit politike si dhe vendimi mbi koalicionin PS-LSI duket se do të jenë në fokus të diskutimit mes dy liderëve kryesorë të së majtës.
 
Ky takim po zhvillohet pak orë parë nisjes së procedurave për zgjedhjen e presidentit të republikës.
 
Rama dhe Meta zhvillojnë takime të përjavshme por e veçanta e kësaj të mërkure është se takimi nuk u zhvillua paradite si zakonisht por mbasdite.
 

Në takim përveç koalicionit  dhe presidentit të ketë diskutime për zgjedhjet e ardhshme ku Meta është shprehur se nuk mund të zhvillohen pa opozitën. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë nisur një takim te Kryesia e Kuvendit.

Kreu i Qeverisë, Rama ka mbërritur rreth orës 19:30 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.
 
Zhvillimet e fundit politike si dhe vendimi mbi koalicionin PS-LSI duket se do të jenë në fokus të diskutimit mes dy liderëve kryesorë të së majtës.
 
Ky takim po zhvillohet pak orë parë nisjes së procedurave për zgjedhjen e presidentit të republikës.
 
Rama dhe Meta zhvillojnë takime të përjavshme por e veçanta e kësaj të mërkure është se takimi nuk u zhvillua paradite si zakonisht por mbasdite.
 

Në takim përveç koalicionit  dhe presidentit të ketë diskutime për zgjedhjet e ardhshme ku Meta është shprehur se nuk mund të zhvillohen pa opozitën. - See more at: http://shqiptarja.com/politike/2732/koalicioni-e-presidenti-rama-takohet... i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeparlamentari Ilir Meta kanë nisur një takim te Kryesia e Kuvendit.

Kreu i Qeverisë, Rama ka mbërritur rreth orës 19:30 në ambientet e Kryesisë së Kuvendit.
 
Zhvillimet e fundit politike si dhe vendimi mbi koalicionin PS-LSI duket se do të jenë në fokus të diskutimit mes dy liderëve kryesorë të së majtës.
 
Ky takim po zhvillohet pak orë parë nisjes së procedurave për zgjedhjen e presidentit të republikës.
 
Rama dhe Meta zhvillojnë takime të përjavshme por e veçanta e kësaj të mërkure është se takimi nuk u zhvillua paradite si zakonisht por mbasdite.
 
Në takim përveç koalicionit  dhe presidentit të ketë diskutime për zgjedhjet e ardhshme ku Meta është shprehur se nuk mund të zhvillohen pa opozitën. - See more at: http://shqiptarja.com/politike/2732/koalicioni-e-presidenti-rama-takohet...

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

“A do ketë marrëveshje opozitë-qeveri në minutën e fundit?”, kjo ka qenë pyetja që ministri i  Turizmi, Blendi Klosi i ka kthyer përgjigje.  Në studion e “Report Tv” ai është përgjigj

Postuar: 24/06/2019 - 14:28

Pas vendimit që mori Kolegji Zgjedhor ditën e sotme për zhvillimin e zgjedhjeve lokale në vend, k

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Përfaqësuesi ligjor i PD-së në KQZ, Ivi Kaso ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:14

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të lënë në fuqi 30 qershorin, duke rrëzuar dekretin e Presi

Postuar: 24/06/2019 - 14:08

Ndërkohë Sali Berisha akoma nuk e ka thënë edne fjalën e tij në lidhje me vendimin e Kolegjit Zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:04

Pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për lënien në fuqi të 30 qershorit si datën e zhvillimit të zgj

Postuar: 24/06/2019 - 14:03

Rreth një orë më parë, Kolegji Zgjedhor dha vendimin përfundimtar për zgjedhjet vendore, duke e l