Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Koço Kokëdhima: Kjo gjë është e rëndësishme për Reformën në Drejtësi

Postuar: 18/03/2019 - 19:51

Kryetari i Partisë Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka deklaruar se dy partitë opozitare nuk kanë një program të qartë.

Kokëdhima është shprehur se një qeveri tranzitore është e nevojshme për Reformën në Drejtësi.

“Në vetëvetë një qeveri tranzitore nuk është gjë e mirë por duhet parë se çfarë kërkon Partia Demokratike dhe LSI, duhet që të fokusohemi për zgjidhje. Një qeveri tranzitore është e nevojshme për atë që PD dhe LSI që nuk ka vullnet ta bëjë siç janë Reforma në Drejtësi, pse PD hesht për reformën pse nuk kërkoi mbështëtje të faktorit ndërkombërtarë,pasi kjo qeveri nuk rri dot një orë pa mbështetjen e faktorit kombëtar.

Duhet të ngarkohet një qeveri teknike, të jenë akademikë, studiues që nuk kanë histori me mëkate, ata të përgatisin zgjedhjet e ardhshme”, u shpreh ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/06/2019 - 10:11

Ditën e sotme në orën 18:00 kryeministri Rama do të marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës në Kukës.

Postuar: 25/06/2019 - 10:08

Pas deklaratës së presidentit Ilir Meta, i cili tha se zgjedhjet e 30 qershorit janë thjesht imag

Postuar: 25/06/2019 - 09:52

Aktorët e Portokallisë janë mbledhur bashkë në një natë plot gëzim e hare, ku shfaqen duke kërcye

Postuar: 25/06/2019 - 09:51

Ndërkohë që vendi nodhet në një situatë të tensionuar politike, ndërkombëtarët janë vënë në lëviz

Postuar: 25/06/2019 - 09:42

Kolegji Zgjedhor vendosi që partia e Idajet Beqirit të marrë pjesë me dhunë në votimet e thirrura

Postuar: 25/06/2019 - 09:35

Zëvendëskryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas deklaratave te fundit te selisë blu për 30 qersho

Postuar: 25/06/2019 - 09:31

Kreu i shtetit, Ilir Meta pas konferencës së lajmëruar në orën 8 të mëngjesit, pasi ka dhënë mesa