Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Kodheli: Marshimi i Bardhë, bashkë kundër terrorizmit dhe dhunës

Kodheli: Marshimi i Bardhë, bashkë kundër terrorizmit dhe dhunës

Postuar: 11/01/2015 - 15:06

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli deklaron se Marshimi Bardhë në Sheshin e Republikës në Paris është për t'i thënë jo terrorizmit, dhunës dhe errësirës.
 
Shqipëria e përfaqëson më shumë mesazhin e bashkëjetesës dhe harmonisë me prezencën e përfaqësuesve të komuniteteve fetare.
 
"Marshimi i Bardhë sot në Sheshin e Republikës në Paris është marshim për paqen, është marshim për jetën dhe respektin, është marshimi për t'i thënë Jo terrorizmit, dhunës dhe errësirës.
 
Shqipëria me prezencën në këtë marshim të Kryeministrit dhe përfaqësuesve të katër komuniteteve fetare përçon mesazhin e bashkëjetesës dhe harmonisë", shkruan Kodheli. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:37

Zv.ministrja e Brendshme Romina Kuko, e cila njëkohësisht është edhe kryetare e Grupit Ndërinstitucional të Punës ka njoftuar se qeveria po bën përgatitjet për hapjen e Kapitullit 24, nëse hapen negociatat me BE-në.

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka reaguar sa i takon dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga pos

Postuar: 20/07/2019 - 15:35

Partia Demokratike i kërkon Prokurorisë të hetojë krimin elektoral të 30 qershorit.Opozita ka kal

Postuar: 20/07/2019 - 14:55

Kreu i LDE-së Arian Galdini ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryem

Postuar: 20/07/2019 - 14:51

Pas aktit të dorëheqjes së parevokueshme të Ramush Haradinaj si kryeministër i Kosovës, ka ardhur

Postuar: 20/07/2019 - 14:50

Shkarkimi i Presidentit Ilir Meta duket se nuk do të jetë një proces aspak i lehtë për mazhorancë