BREAKING NEWS

Ekipi i Donald Trump publikon VIDEO-SKANDALIN me zgjedhjet

Ekipi i Donald Trump publikon VIDEO-SKANDALIN me zgjedhjet
x

Politike

Kodi Zgjedhor shkon në Venecia, reagon PPE, lëshon thirrjen e fortë për Ramën

Kodi Zgjedhor shkon në Venecia, reagon PPE, lëshon thirrjen e

Numri 2 i PPE në Parlamentin Europian, Andrei Kovaçev, ka reaguar lidhur me situatën politike në Shqipëri, ku ka shprehur mbështetjen ndaj qëndrimit të Komisionerit për Zgjerim.

Ai kërkoi që qeveria dhe parlamenti të presin Opinionin e Venezias para se të votojnë për Kodin Zgjedhor.

"Mbështes qëndrimin e Komisionerit OliverVarhelyi!  Kodi Zgjedhor duhet të jetë, në çdo rast,  në përputhje me Opinionin e Komisionit të Venecias, pasi do të ishte në favor të demokracisë në Shqipëri.  Unë i bëj thirrje Kryeministrit Rama dhe Kuvendit të Shqipërisë që ta respektojnë këtë", shkruan Kovaçev në Tëitter.