BREAKING NEWS

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e Shëndetësisë tregon sa persona rezultuan të infektuar ditën e sotme

COVID-19/ Më shumë se 2 mijë testime! Ministria e
x

Politike

Kodi Zgjedhor shkon në “Venecia”, vjen reagimi i fortë i reporterit për Shqipërinë në PE, u jep mesazhin e qartë Parlamentit dhe Ramës

Kodi Zgjedhor shkon në “Venecia”, vjen reagimi i fortë i

Raporteri për Shqipërinë në BE, David Lega ka mbështetur deklaratën e Komisionerit për Zgjerim i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, i cili kërkoi nga qeveria shqiptare që të presë këshillat e Komisionit të Venecias, përpara se të rivotojë në parlament ndryshimet në Kodin Zgjedhor.

Lega me anë të një postimi në ‘tëitter’ ka bërë thirrje që Paralamenti dhe kryeministri Edi Rama të presin për mendimin e komisionit të Venecias.

“Pajtohem me Komisionerin Oliver Varhelyi. Parlamenti dhe Kryeministri Rama duhet të presin për mendimin e komisionit të Venecias, kjo do të ishte qasja demokratike. Zgjedhjet të lira dhe të ndershje në prill 2021,” shkruan Leka në postimin e tij.

Më të lexuarat