BREAKING NEWS

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr prapaskenat e rënda, i përgjigjet akuzës ‘bombë’ të Sali Berishës: Unë e paralajmërova që...

“Urdhërove vrasjen e Azem Hajdarit!”, Fatos Klosi nxjerr
x

Politike

“Koha është tani”/ Nën ethet e shkarkimit, Meta lëshon paralajmërim e rëndë: Në Tetor do jetë shumë vonë (Ç’po nënkupton Presidenti?)

“Koha është tani”/ Nën ethet e shkarkimit, Meta

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me situatën politike, pas një dite tejet intensive ku vetëm ditën e djeshme ka kthyer në Kuvend jo pak por 3 ligje të reja të Kryeministrit.

Meta i ka bërë thirrje të gjithë faktorëve politikë, partive politike dhe qytetarëve që të reflektojnë dhe të shkojnë të gjithë në zgjedhjet të parakohshme për të mos humbur rastin e një anëtarësimi të mundshëm më 17-18 tetor.

Statusi i Metës

KOHA QË TË MOS MBETEMI EDHE NË VJESHTË!

Të dashur qytetarë,

30 qershori iku si një datë e përbashkët vetëm kalendarike. Përpara kemi një datë tepër të rëndësishme, për ne dhe të ardhmen e vendit tonë, 17-18 tetor 2019, kur Këshilli i Bashkimit Europian  do të marrë një vendim për çeljen ose jo të negociatave me Shqipërinë .

Ndaj nuk mund të vazhdohet më të ecet në dy rrugë të kundërta, që nuk takohen me njëra-tjetrën: në një anë atë të kapjes së çdo institucioni, çdo zyre dhe çdo vendi pune, dhe atë të delegjitimimit të çdo institucioni nga ana tjetër.

Të dy palët duhet t’u krijojnë mundësinë të gjithë qytetarëve shqiptarë, që në mënyrë të qetë, civile dhe demokratike të shprehin sovranitetin e tyre për të gjitha institucionet, vendore dhe qendrore, përfshi dhe Presidentin nga populli, në 13 tetor.

KOHA ËSHTË TANI!

Në 19 tetor do të jetë shumë vonë!