BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Politike

Kokalari: Ja pse Basha po rikthehet në politikë

Kokalari: Ja pse Basha po rikthehet në politikë

Aktivistja shqiptaro amerikane, Evi Kokalari u shpreh pak ditë më parë në një media shqiptare se Lulzim Basha do të rikthehet në politikë. Ajo theksoi se demokratët po ikin nga Berisha e po shkojnë te Basha. “Basha tani po rikthehet në politikë. Berisha tani duhet të gjejë një gjuhë tjetër me ata që të bashkohen demokratët dhe të fillojnë të ndërtojë sërish besimin te baza. Kjo përçarje i intereson shumë Ilir Metës. Nëse këta bashkohen nuk do qe ide e keqe, por Salianji duhet të ikë. Pastaj të gjitha figurat e tjera që janë të korruptuara nga PD-ja duhet të ikin dhe lufta do të nisë pastaj me të korruptuarit e PS-së që janë pafund. Por po nuk e pastrove PD-në nga këta njerëz nuk bëhet. Ka plot figura në PD që nuk janë përmendur për korrupsion. Por duhet pastruar rrënjësisht. Dhe kjo do e shpëtojë PD-në. Vula do kishte vdekur në duart e Bashës sepse ai nuk kishte bazën atëherë. Tani demokratët po ikin nga Berisha, te Basha. Sepse gjithë protestat, LSI-ja, çdo gjë që është bërë, ka qenë gabim. Them që vula do i shkojë Bashës dhe ky vendim do të jete i ndikuar nga lëvizje të ndryshme politike”, deklaroi Kokalari.

Më të lexuarat