BREAKING NEWS

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5 anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, nga Bujar Nishani tek Besnik Mustafaj

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5
x

Politike

“Kokat të hanë, por po na izolojnë nga...”, revoltohet Ylli Manjani, shpreh hapur shqetësimin e tij të madh

“Kokat të hanë, por po na izolojnë nga...”,

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është revoltuar nga situata e shkaktuar për ndryshimin e sistemit zgjedhor.” Koalicionet, listat e hapura, sistemi, demokracia, integrimi, ndërkombëtarët të gjithë këto i shoh të shndërrohen në grumbuj fjalësh pa kuptim, kur parlamenti mbushet me injorantë e derdimenë”, shprehet Manjani. Ish ministri ndër të tjera shton se shqetësim mbetet se si do reagojë Europa pas kësaj ku shprehet se: “Halli është se po na izolojnë nga Europa, pa kokat të hanë fundja...!”.

Postimi i Manjanit

Kur mendoj se gjithë kjo betejë parimore për sistemin e reformën zgjedhore do përfundojë në mbushjen e listave me derdimenë e injorantë që bëjnë si "kinga", që medemek dinë të bëjnë vota, të çpifet edhe parimi.

Koalicionet, listat e hapura, sistemi, demokracia, integrimi, ndërkombëtarët të gjithë këto i shoh të shndërrohen në grumbuj fjalësh pa kuptim, kur parlamenti mbushet me injorantë e derdimenë

Më vjen të kyç gojën dhe ta shkul trurin. Nuk e di si mund të ndaloj edhe të menduarin...

Nuk ja vlen fare, po fare fare të mendosh për parim, norma e rregulla.

Nuk ka asnjë kuptim parimi, kur "kingat" mbushin parlamentin.

Nuk e di si ndjeheni ju, por unë e kam konstante këtë ndjesi. Sado përpiqem ta shtyp, nuk arrij ta largoj...

Pfffff...

Halli është se po na izolojnë nga Europa, pa kokat të hanë fundja...!

Më të lexuarat