BREAKING NEWS

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari, policia zbardh detajet

Plas sherri në Vlorë, plagoset me thikë 64-vjeçari,
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i sigurisë zbardh skenarin për Veriun e Kosovës

Çfarë pritet të ndodhë të hënën? Eksperti i
x
BREAKING NEWS

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e pëson keq 38-vjeçari

Gati për atentat? Lëvizte i armatosur në bregdetin e Borshit, e
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’ ashpër ndaj Berishës: Nuk fitohet me aleat Ilir Metën dhe me armik SHBA-të

Nuk përmbahet kreu i PD Krujë, ‘shpërthen’
x
BREAKING NEWS

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent

Frikë nga një ofensivë ukrainase, Putin merr vendimin urgjent
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në Nikël, 100 efektivë dhe dronë vihen në lëvizje

Çfarë po ndodh? Policia dhe FNSH aksion ‘blic’ në
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse furnizoni Ukrainën me armë...

Tensionohet situata/ Rusia kërcënon Britaninë: Nëse
x

Politike

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon analisti dhe tregon arsyen e vërtetë të përçarjes së PD-së

Kolegji Zgjedhor rrëzon ankimimin e bërë nga Berisha, reagon

Analisti Edvin Kulluri komentoi vendimin e Kolegjit Zgjedhor, I cili rrëzoi kërkesën e Foltores për të çregjistruar Partinë Demokratike nga zgjedhjet vendore. Ai thotë  se kjo ishte tentativa e fundit për të penguar PD-në, por as kjo hallkë nuk  pranoi kërkesën e Berishës. 

“Kjo ishte një tentativë për të mos lënë të regjistrohet partinë zyrtare, jo për tu regjistruar vetë. Regjistrin I partive e thotë se Foltorja nuk mund të regjistrohet si subjekt politik në këto zgjedhje. PD që do paraqitet zyrtarisht do ketë 16 kandidatë, nuk e dimë a do ketë këshilltarë, dhe kjo është pjesa tjetër e absurdit”, tha ai.

Ai komentoi “zgjimin” e Lulzim Bashës, i cili deklaroi sot se do të bëjë fushatë në gjithë Shqipërisë, Për Kullurin , Partia Demokratike është përçarë që në 2017, dhe një gjë e tillë vijon prapë.


 PD është përçarë në 2017. Që të dy që kur kanë qenë bashkë nuk e shikonin të përçarë, sepse pozitat e tyre nuk prekeshin. PD është përçarë për shkak të vendimeve të Berishës, Lulzim Bashës dhe të gjithë ata që i rrethojnë. Kjo që thotë z. Basha nuk qëndron, në raport me faktet publike dhe jo sipas supozimeve”, tha ai.

Ai komentoi edhe ecjen triumfatore të Bashës, teksa pyetje nga gazetarët për aksionet e tij politike, dhe për këtë Kulluri bëri këtë koment:

“Unë nga z.Basha i pres të gjitha. Ecja triumfatore, nuk e di se çfarë do të thotë. Nuk e di në thelb se çfarë do t’u thonë njerëzve.  Gjetën një zgjidhje absurde, të hyjnë pjesërisht në zgjedhje. Foltorja është tradhtuar nga Berisha dhe njerëzit e tij. Shtëpitë nuk ndërtohen nga buldozerë, por me vinça. Këta e kanë shkatërruar PD”, tha ai.