BREAKING NEWS

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i pajetë në malin e Moravës, dyshimet e para

E rëndë në Korçë! 27-vjeçari gjendet i
x
BREAKING NEWS

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me paralajmërimin e fortë: Do thyejmë lidhjet e...

Shpallen ‘non-grata’ nga SHBA 16 zyrtarë, Antony Blinken del me
x
BREAKING NEWS

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do të ndodhë nesër: SHBA do tregojë forcën ndaj këtij politikani shqiptar

Escobar vjen në Tiranë, Spartak Ngjela zbulon se çfarë do
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA për të luftuar korrupsionin: Me urdhër ekzekutiv të Biden...

Yuri Kim jep detaje të reja për planin strategjik të SHBA
x
BREAKING NEWS

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e zezë’ edhe 2 persona të tjerë, zbardhet për çfarë akuzohen (EMRAT)

SHBA bën goditjen e radhës, fut në ‘listën e
x
BREAKING NEWS

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”, Spartak Ngjela flet me emra dhe paralajmëron fundin e ‘frikshëm’ për këta 2 politikanë shqiptarë: Ky është fakt!

“Janë të dy të rrezikuar nga politika amerikane”,
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit të Covid: Mbi 5000 pacientë aktiv në vend, ja sa janë infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë zyrtarizon të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u ndëshkuar”/Çfarë po paralajmëron? Ambasadorja Yuri Kim shpërndan mesazhin e rëndësishëm

“Të ndalojmë të korruptuarit të veprojnë pa u
x

Politike

Kombet e Bashkuara reagojnë pas formimit të qeverisë së re të Shqipërisë: Të parët në botë që...

Kombet e Bashkuara reagojnë pas formimit të qeverisë së re

Në Tiranë, Kuvendi miratoi sot në orët e para të ditës programin e punës dhe përbërjen e qeverisë së re të Partisë Socialiste, e cila fitoi zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit për një mandat të tretë qeverisës.

Në fund të seancës, pas afro 20 orë diskutime, programi qeverisës u miratua me 77 vota pro, 52 kundër dhe 1 abstenim.

Nga 16 anëtarë të qeverisë së re,12 janë gra, që do të drejtojnë në diplomaci, ekonomi, energji, arsim, shëndetësi, mjedis, bujqësi e kulturë.

Kombet e Bashkuara kanë përshëndetur formimin e qeverisë së re dhe shkruajnë se votimi i sotëm parlamentar konfirmoi qeverinë me numrin më të madh të grave, me 70%.

REAGIMI

Votimi i sotëm parlamentar konfirmoi qeverinë me numrin më të madh të grave, me 70%.
@AlbGov
Me Udhëheqjen e grave dhe pjesëmarrjen e plotë në vendimmarrje është në zemër të përshpejtuar përpjekjet për t’i dhënë fund diskriminimit me bazë gjinore dhe arritjen # SDG5 në #Albania .

Më të lexuarat